Kurs Litecoin

Absolutnie zawsze popularna rzecz stała się przyczyną pojawienia się jej odpowiedników. I bardzo często analogie są lepsze niż oryginał. Ten trend spotkał sferę kryptowalut. Gwałtowny i szybki wzrost Bitcoina spowodował stworzenie alternatywnej dla niego kryptowaluty. Warto zauważyć, że sam Bitcoin w programie rozwoju ma blokadę. Nowe waluty są tworzone na kodzie źródłowym Bitcoin, więc są one uważane za jego odwzorowanie. Obecnie istnieje ponad 1500 nazw kryptowalut i niektóre z nich mają już dużą popularność (Ethereum, Litecoin), podczas gdy inne jeszcze jej nie zdobyły.

Zjawisko Lightcoin na świecie

Kryptowaluta Litecoin (LTC) została opracowana przez Charlesa Lee w 2011 roku. W swoim projekcie deweloper starał się nie tylko zachować wszystkie zalety kryptowaluty Bitcoin, ale także je wzmocnić, wykluczyć istniejące błędy. Już 2 lata po swoim powstaniu Litecoin słusznie uważano za główną rezerwową walutę cyfrową po bitcoinie. A w 2016 stał się drugim najdroższym i najbardziej znaczącym kryptowalutą, wyprzedzając wiele istniejących altcoinów.

Lightcoin jest jednym z rozgałęzień Bitcoin i ma darmowy algorytm typu otwartego, który został opracowany zgodnie z licencją MIT / X11. Ale Litecoin znacznie różni się od Bitcoin.

Różnice Litecoin od Bitcoin

Chociaż Laytkoin i podobne cechy do Bitcoin (przejrzystość, pełna anonimowość, dostępność i decentralizacja), ale nadal jest niezależną walutą kriptoświata.

Lightcoin ma następujące właściwości i nieznaczne różnice:
Wszystkie operacje kryptograficzne są przeprowadzane za pomocą specjalnych adresów e-mail. Jeśli Bitcoin-adres zawsze zaczyna się od cyfr 1,3 i składa się z 27-34 znaków, Litecoin adres zaczyna się od litery L i zawiera 33 znaków.

Obie kryptowaluty mają ograniczoną emisję, czyli początkowo znana jest ilość monet w obiegu. Dla Bitcoin limit emisji wynosi 21 milionów monet, a dla Lightcoin 84 milionów. Eksperci przewidują, że 3/4 wszystkich monet LTC zostaną wydobyte do 2020 roku.
W górnictwie, jako dowód na wykonanie Laytkoin wykorzystuje funkcję skrótu scrypt, a do wydobycia bitcoinów używa SHA-256.

Wydobycie Litecoin odbywa się 4 razy szybciej w porównaniu do Bitcoin. Aby wygenerować blok 25 LTC, trzeba spędzić około 2,5 minuty, a blok BTC zajmie 10 minut. Oznacza to, że w tym samym czasie można przetwarzać wiele razy więcej informacji i uzyskać dokładniejsze i aktualne dane na temat rentowności.

Jedną z najważniejszych zalet Lightcoin przed bitcoinem jest wysoki stopień ochrony przed włamaniem. Ponieważ nowe bloki Lightcoin są generowane 4 razy szybciej niż Bitcoin. Cyberprzestępcy mają odpowiednio 4 razy mniej czasu na przeprowadzenie ataku hakerskiego. Dlatego wysoka szybkość przetwarzania informacji w sieci Lightcoin gra przeciwko oszustom. Ważną rolę odgrywa również popularność kryptowaluty. LTC na dziś kosztuje 90 razy mniej BTC, więc głównym celem ataków cybernetycznych jest Bitcoin.

Perspektywy i prognozy

Perspektywy i prognozy LTC. Szczyt popularności kryptowaluty Laytkoin przypadł na rok 2017, Wiele osób mówiło o tym otwarcie, że są bardzo zainteresowani nową odmianą cyfrowego pieniądza. W 2016 roku rosła niesamowicie jego popularność. Taka dynamika nie była wtedy dostępna nawet dla pnącego się w górę Bitcoina. Wszyscy liczyli, że trend powtórzy się w kolejnych sezonach.

Twórcy Litecoin postawili sobie za cel przekroczenie i pokonanie popularności Bitcoina pod każdym względem i uczynienie LTC główną kryptowalutą na rynku cyfrowym. Wielu już zauważa, że Litecoin jest znacznie silniejszy i znajduje się w czołówce kryptowalut. Wśród siedmiu o najwyższej kapitalizacji rynkowej. Dlatego wersja wymiany Bitcoina nie wydaje się już tak fantastyczna. Eksperci kryptowalutowi są przekonani, że największe i najbardziej wpływowe firmy fintech wkrótce rozpoczną negocjacje z twórcami Litecoin. I nic dziwnego, ponieważ Litecoin ma wyższą przepustowość i niską prowizję za przeprowadzone transakcje. Jest to pokusa, która w umocnionym systemie działa na korzyść waluty.

Kurs Litecoin

Kurs LitecoinNawet najbardziej wnikliwi analitycy rynku kryptowalut nie mogą odpowiedzieć na pytanie „jaką cenę będzie miał 1 LTC do końca kolejnej dekady”. Wpływa na to wiele czynników, w tym całkowicie nieprzewidywalne. Niektórzy wyrażają liczbę 450 $, inni mają nadzieję na podniesienie o wiele wyżej.

Perspektywa zawsze wpływa na wybór danej monety, a tutaj Litecoin jednoznacznie wygrywa z Bitcoinem. Jeśli potężny i drogi BTC przyciąga uwagę głównie jako środek pamięci masowej, LTC, ze względu na swoją szybkość i taniość, może być używany jako uniwersalne rozwiązanie płatnicze. A im dalej, tym szybkość operacji będzie odgrywać ważniejszą rolę. A to sugeruje, że Lightcoin rozwija się we właściwym kierunku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here