najlepsza giełda bitcoin

Bitcoin to jedna z najbardziej rewolucyjnych innowacji w świecie finansów ostatnich lat. Wprowadzony do obiegu pod koniec pierwszej dekady XXI wieku zmienił oblicze transakcji internetowych. Jego popularność wśród internautów i poziom akceptacji u różnego rodzaju instytucji stale rośnie. Tę kryptowalutę można nabyć przede wszystkim na dedykowanych giełdach. W tym artykule dowiesz się jaka naszym zdaniem jest najlepsza giełda bitcoin.

Czym jest bitcoin?

Aby odpowiedzieć na pytanie czy jest bitcoin zaczniemy od wyjaśnienia czym bitcoin nie jest. A nie jest tradycyjną walutą, którą możemy trzymać w portfelu w postaci banknotu czy też monety. Bitcoin istnieje wirtualnie jak zapis cyfrowy. Nie jest również powiązany z żadnym emitentem centralnym. Dzięki temu informacje o transakcjach dokonywanych bitcoinem są zdecentralizowane w przeciwieństwie do scentralizowanych bankowych baz danych. Transakcje na bitcoinie sa w pełni bezpiecznie dzięki szyfrowaniu opartym na technologi blockchain. Dzięki braku pośrednictwa banków dokonywanie transakcji ba bitcoinie jest znacznie tańsze niż w wypadku transakcji na tradycyjnych walutach. Coraz częściej bitcoin jest akceptowalny przez różne firmy oraz instytucje. Powoli staje się powszechnym środkiem płatności elektronicznej.

Gdzie można kupić bitcoina?

Bitcoina można zakupić przede wszystkim na jednej z wielu dedykowanych mu giełd. To miejsca gdzie bitcoina nabywamy od innych użytkowników – posiadaczy portfeli inwestycyjnych. Kurs ustalany jest tak jak na zwykłym rynku – poprzez popyt i podaż.

Bitcoina możesz również zakupić w internetowym kantorze. Tutaj niestety musisz liczyć się z gorszymi warunkami zakupu i ewentualnej sprzedaży niż ma to miejsce w przypadku giełdy. Dzieje się tak dlatego, że prowadzący kantor nalicza sobie marżę. Zaleta zakupów w kantorze jest daleko posunięta anonimowość transakcji.

Najlepsza giełda bitcoin

Jeśli zdecydujesz się na zakup bitcoina na giełdzie, do wyboru masz mnóstwo opcji, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Jedną z najbardziej znanych giełd bitcoinowych jest Bitmarket. Giełdą zarządza ta sama firma, która stoi za serwisem aftermarket.pl – dominatorem rynku obiegu domen. Na Bitmarket stroną transakcji nie jest serwis ale inny użytkownik. Za wypłatę środków z konta serwis pobierze prowizję. Według wielu internautów, specjalistów handlu na kryptowalutach, Bitmarket to najlepsza giełda bitcoin.

Jeśli zdecydujesz się na handel kryptowalutami możesz skorzystać również z oferty giełdy Bitbay. Platforma ta nastawiona jest przede wszystkim na szybkość zawierania transakcji. Maksymalnie skrócono czas przeprowadzania wpłat i wypłat środków pieniężnych. Na Bitbay można założyć konto firmowe, dzięki temu – jeśli masz taki zamysł i możliwość – możesz inwestować środki firmowe. Po za tym sama zasada handlu jest bliźniaczo podobna do realiów panujących na giełdach akcji czy też walut. Ktoś kto próbował już swych sił na tradycyjnych giełdach finansowych bez problemu poradzi sobie na giełdzie bitcoin.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here