Oczywiście jednym z najważniejszych czynników, które odnoszą się do popularności kryptowaluty, jest zaufanie inwestorów. Wynika to z faktu, że cena kryptowaluty jest generowana przez popyt użytkowników. Inną ważną kwestią jest możliwość korzystania z niej. Zasoby cyfrowe zostały stworzone w celu zapewnienia szybkich, tanich i bezpiecznych operacji w Internecie. Jeśli dana waluta cyfrowa ma więcej użytkowników, którzy ją obsługują, to możliwości jej wykorzystania są rozszerzone. A same pieniądze wirtualne trafiają na listę jako najpopularniejsze kryptowaluty.

Najpopularniejsze kryptowaluty

Najpopularniejsze kryptowalutyWażne jest również, aby interesować się mediami, które mogą stworzyć właściwy obraz. Wiadomości medialne mogą wpływać na nastawienie inwestorów, a także wpływać na rynek kryptowalut. Informacja o większej wartości waluty cyfrowej zwiększa zainteresowanie inwestorów, co prowadzi do wzrostu popytu i popularności.

Bitcoin

Niewątpliwie jest nadal najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Co odróżnia Bitcoin od innych zasobów cyfrowych? Przede wszystkim jest to pierwsza na świecie waluta cyfrowa, która zrewolucjonizowała rynek finansowy. Korzystanie z technologii blockchain i możliwości oferowanych przez BTC sprawia, że ta cyfrowa waluta jest liderem wśród entuzjastów kryptografii do tej pory. Ponadto wysoka wartość tego składnika aktywów wzbudza zainteresowanie weteranów działających na tradycyjnych rynkach.

Oprócz Stanów Zjednoczonych Bitcoin jest również bardzo popularnym zasobem cyfrowym w innych krajach świata np. Rumunii. Skąd to się bierze? Rumunia jest domem dla wielu międzynarodowych firm działających w branży IT. Ponadto w Rumunii jest wielu niezależnych programistów. Bliskie relacje między tym krajem a przemysłem technologicznym prowokują obywateli do korzystania z możliwości kryptowaluty.

Obecna w obiegu znajduje się ponad 18 milionów monet. Warto dodać, że całkowita liczba monet wynosi 21 milionów. Pozostało więc około 3 milionów BTC, które należy wydobyć. W sumie codziennie wydobywa się około 1 800 monet Bitcoin.

Litecoin

LTC jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych kryptowalut. Bardzo interesujący jest fakt, że Litecoin został opisany jako młodszy brat BTC. LTC wykorzystuje kod źródłowy Bitcoin w swojej pracy. Chociaż w rzeczywistości są to dwie różne waluty cyfrowe, mają kilka podobieństw. Warto również dodać, że Litecoin jest często nazywany cyfrowym srebrem. Jest to również odniesienie do podobieństwa do BTC, często nazywanego cyfrowym złotem.

Ether

ETH jest zdecydowanie najbardziej obiecującym altcoinem. Czym różni się Ether? Ta kryptowaluta jest powiązana z popularną platformą zaprojektowaną do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Ponadto wszystkie Wydarzenia związane z Ethereum mają bezpośredni wpływ na ETH. Dlatego warto wziąć to pod uwagę przy inwestowaniu.

Najpopularniejsze kryptowalutyJak pisaliśmy wcześniej, popularność cyfrowej waluty Ether zależy od platformy Ethereum i stosowanej w niej technologii blokowania, która może znaleźć zastosowanie w innych dziedzinach. Funkcjonalność zależy również od inteligentnych kontraktów, które są bardzo innowacyjne. Czynniki te mogą pomóc wielu innym branżom. Jednym z nich jest dziedzina edukacji. Na rynku edukacyjnym dyplomy i inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje są często sfałszowane. Organizacje wydają dużo pieniędzy na weryfikację takich certyfikatów przez specjalne firmy. Dobrym rozwiązaniem może być wykorzystanie technologii blockchain Ethereum do tworzenia i weryfikacji takich dokumentów.

Jest to z pewnością dobry sposób na zatrzymanie fałszerzy i obniżenie kosztów weryfikacji certyfikatów. Takie zastosowanie może być również stosowany w nieruchomościach lub sztuce.

XRP

Sama nazwa Ripple nie odnosi się do kryptowaluty, ale do firmy, która bierze udział w budowie sieci wymiany. Jest to również system obliczeń w czasie rzeczywistym. Ponadto platforma jest protokołem open source – realizowane przez nią transakcje są szybsze i tańsze.

XRP

XRP jest najbardziej popularny w Stanach Zjednoczonych, szczególnie w stanach takich jak Kalifornia, Kentucky, Karolina Południowa i IOWA. XRP jest wykorzystywany do zapewnienia płynności przelewów dokonywanych za pośrednictwem usługi płatniczej Ripple. Ta opcja zyskuje na popularności, a jej baza klientów rośnie. Należy również zauważyć, że XRP rozpoczął projekt pilotażowy we współpracy z Bank of America. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób instytucja wykorzysta kryptowalutę, ale prace są już w toku od 2016 roku. W tej sytuacji widzimy, że tradycyjne rynki w jakiś sposób chcą połączyć swoją działalność z XRP.

EOS

EOS to platforma, której głównym zadaniem jest tworzenie zdecentralizowanych aplikacji. Jego funkcjonalność jest bardzo podobna do funkcji Ethereum, chociaż jego zwolennicy uważają, że może przewyższyć ETH. Głównym celem EOS jest stać się prostą platformą do codziennego użytku. Umożliwi to tysiące transakcji na sekundę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here