Wartość Bitcoina

Kryptowaluty to obecnie temat numer jeden we wszelkiego rodzaju gazetach i pismach poświęconych ekonomii i biznesowi, ale także w telewizji i to nie tylko śniadaniowej. O kryptowalutach takich jak Bitcoin czy Etherum mówiło się już nie raz i nie dwa w największych dziennikach telewizyjnych w dużych stacjach telewizyjnych. Oczywiście jest to także temat równie popularny, o ile nie popularniejszy, również w szeroko rozumianym internecie. O bitcoinie i jego coraz wyższej (niemal absurdalnie) wartości mówi się na Facebooku, na Twitterze, na komunikatorach internetowych takich jak Skype czy Discord, a także na forach internetowych poświęconych wymianie kryptowalut.

Czym są kryptowaluty?

Wartość BitcoinaBardzo dużo się o nich mówi, ale równie bardzo mało wyjaśnia się zwykłemu śmiertelnikowi to, czym są kryptowaluty. W największym skrócie kryptowaluta to rodzaj wirtualnej waluty, która dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem internetu i elektronicznych narzędzi, takich jak telefon komórkowy czy pendrive. Transakcje wykonywane przy użyciu kryptowalut, mają więc charakter wyłącznie internetowy. Na dodatek każda transakcja jest szyfrowana, co oznacza że jest w stu procentach anonimowa i pozbawiona możliwości kradzieży czy też prób pozyskania naszych wrażliwych danych osobowych.

Posiadają też ogromny atut, którego nie ma żadna inna zwyczajna waluta na świecie – do wykonywania transakcji kryptowalutami takimi jak Bitcoin czy Etherum, nie potrzebujemy jako nadawcy żadnych pośredników w postaci tradycyjnych banków. Dzięki temu każda transakcja, którą wykonamy przy użyciu kryptowaluty, będzie pozbawiona jakichkolwiek prowizji, które jak wiemy w przypadku niektórych banków potrafią wynieść nawet kilka procent, co w przypadku większych transakcji, może wygenerować koszty rzędu kilku tysięcy złotych.

Wartość Bitcoina

Wartość Bitcoina jest jednym z głównych powodów tego dlaczego jest o tej kryptowalucie w 2020 roku tak głośno, a o innych które są częściej kupowane (jak wymieniana wcześniej kryptowaluta Etherum chociażby) jest ciszej. W 2010 roku, czyli zaledwie rok po stworzeniu kryptowaluty, jej wartość wynosiła 1 dolara, czyli nieco ponad 3 złote. W połowie lutego 2020 roku jeden bitcoin kosztuje natomiast ponad 38 tysięcy złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here