Wirtualne pieniądze bitcoin

Chyba każdy członek cywilizowanego społeczeństwa używał pieniędzy, by zapłacić za różne towary i usługi. Mało tego powszechnie robią to nawet dzieci. Pieniądze są tak popularne i lubiane dlatego, że można je wymienić na rzeczy, które chce się posiadać. Nie każdy jednak w pełni rozumie czym tak naprawdę są pieniądze. Owszem w sensie rzeczowym są to zwykłe papiery z odpowiednimi oznaczeniami czy też metalowe krążki wykonane z różnych stopów. Konkretny rodzaj stopu ma tutaj znaczenie, chociażby dlatego, że to on określa wartość danej monety. Oczywiście użytkownicy monet nie zastanawiają się, z jakiego stopu jest wykonany ten konkretny egzemplarz, bo wszyscy po prostu patrzą na to, jaka liczba jest wybita na powierzchni monety.

Historia pieniądza

Wyjaśnijmy jednak dlaczego ktoś wpadł na pomysł, aby ludzie płacili sobie nawzajem za pomocą różnych papierków czy kawałków metalu. Tak naprawdę jest to po prostu umowa respektowana przez wszystkich ludzi na naszej planecie, a ma ona służyć temu by było nam po prostu wygodniej. Jest to zwyczajnie praktyczne zastępstwo dla pierwotnego handlu wymiennego, w którym za wszystko płaciło się konkretnymi towarami. Dzisiaj bardzo trudno byłoby wprowadzić w życie ten system i to nie tylko ze względu na to, że jesteśmy już przyzwyczajeni do używania tradycyjnych pieniędzy, ale przede wszystkim dlatego, że byłby on zupełnie nieporęczny.

Wirtualne pieniądze bitcoin

Wirtualne pieniądze bitcoin Na tym jednak nasze pomysły się nie kończą. Impulsem do kolejnego nowoczesnego pomysłu było tak naprawdę powstanie komputerów i Internetu oraz fakt, że można z tego wszystkiego bardzo powszechnie korzystać. Wirtualne pieniądze bitcoin to kolejny etap w rozwoju walut oraz po prostu pieniędzy. Choć wszystko to o czym teraz mówię, jest dosyć nowe, to powstało już mnóstwo punktów, w których można płacić tą nowoczesną walutą. Cały świat najprawdopodobniej kieruje się ku temu, by zastąpić papierowe i metalowe pieniądze, o których była mowa powyżej taką właśnie wirtualną walutą, czy też po prostu sprowadzić pieniądze do poziomu impulsów w komputerach tak, aby nie miały one już żadnej rzeczowej formy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here