Najlepsza giełda bitcoin

Bitcoin giełda jest ważnym narzędziem w rękach zarówno profesjonalnych inwestorów i handlowców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją drogę na rynku kryptowalut. I właśnie najlepsza giełda Bitcoin może być tą, na którą wybierasz się zajść. Oczywiście w tej dziedzinie istnieje wiele niuansów, na które warto zwrócić uwagę, aby wymienić Bitcoin z maksymalnymi korzyściami. Porozmawiamy o nich dzisiaj.

Najlepsza giełda bitcoin

Najlepsza giełda bitcoinWraz z pojawieniem się nowego instrumentu płatniczego w postaci kryptowaluty pojawiła się potrzeba jego konwersji. Aby rozwiązać ten problem, stworzono specjalne wymienniki, za pomocą których można wymieniać bitcoiny na inną walutę krajową lub inną kryptowalutę.

Do tej pory istnieją wymieniarki online i offline kryptowalut. Integralną częścią ich pracy jest prowizja, która w różnych usługach wymiany może się znacznie różnić, ale średnio wynosi 4-5% kwoty operacji. Wskaźnik ten zależy od tego, jaki rodzaj wymiany bierze się za podstawę.

Jak sama nazwa wskazuje, wymienniki online wykonują operacje wymiany bitcoinów wyłącznie przez Internet. Za pomocą wymienników online użytkownik może szybko przenieść kryptowalutę do dowolnej waluty krajowej z wypłatą kwoty na określoną kartę bankową lub konto. Często istnieje również możliwość wymiany na wirtualne pieniądze Webmoney i inne powszechnie znane systemy płatności.

Mechanizm wymiany w wymienniku offline

Mechanizm wymiany w wymienniku offline jest zbudowany w następujący sposób. Osoba, która chce sprzedać Bitcoin, przekazuje kryptowalutę do portfela wymiennika za pośrednictwem usługi online w punkcie wymiany zarejestrować należy transakcję, ustalić kurs i złożyć wniosek. Następnie klient przychodzi do instytucji wymiany bitcoinów offline, w której aplikacja jest sformalizowana, a kasjer daje mu gotówkę. Jedyną wadą takich kantorów, że znajdują się one tylko w dużych miastach, ale nie we wszystkich krajach. Takie wymienniki dobrze nadają się do operacji z dużymi kwotami, ponieważ sama wymiana zwykle odbywa się w pomieszczeniu za drzwiami pancernymi. Często oferowana jest również usługa dostarczania pieniędzy za pośrednictwem kuriera do uzgodnionego miejsca.

Jak korzystać z wymiany kryptowalut?

Aby z powodzeniem korzystać z usług internetowych w zakresie wymiany kryptowalut, należy przestrzegać następujących zaleceń:
zwróć uwagę na kwotę rezerwy wymaganej waluty w wymienniku. Jeśli rezerwa jest mniejsza niż kwota operacji, wymiana nie odbędzie się w tej sesji.
Jeśli to możliwe, zadaj konsultantowi pytania, które Cię interesują, abyś mógł upewnić się, że wydajność usługi jest aktywnie wspierana.

Sprawdź adres witryny. Często oszuści próbują skopiować projekt znanych wymienników i zarejestrować domeny, które różnią się jedną lub dwiema literami w nazwie. Wchodząc na taką stronę, ryzykujesz po prostu oddanie pieniędzy, nie otrzymując niczego w zamian.
Pośrednim znakiem niezawodności wymiennika online jest obecność certyfikatu SSL, który można ocenić przez wygląd adresu domenowego. Zwróć także uwagę na wiek usługi wymiany: jeśli wymiennika działa od kilku lat, wydaje się, że cieszy się zaufaniem ludzi. Jest to oczywiście również pośredni wskaźnik niezawodności, ale nie należy go lekceważyć.
Zwróć uwagę na tryb wymiennika online. Jeśli chcesz dokonać wymiany w nocy, upewnij się, że wymiennik działa przez całą dobę.

Bądź czujny, pracując z nieznanym wymiennikiem. Przed dokonaniem wymiany sprawdź, jak działa usługa. Jeśli przez jakiś czas jest niedostępny lub występują przerwy w pracy, możesz wybrać inny. Nie zapomnij natychmiast określić prowizji operacji, jeśli nie jest ona wymieniona na stronie. Najlepiej rozpocząć wymianę z niewielkimi kwotami, aby upewnić się, że wybrana usługa jest niezawodna.

Wymienniki i giełdy

Najlepsza giełda bitcoinDo tej pory istnieje wiele zasobów internetowych, które zapewniają możliwość wymiany bitcoinów. Wśród nich można wyróżnić dwie główne kategorie: wymienniki i giełdy. Główną różnicą między wymiennikiem internetowym a giełdą jest to, że na tym ostatnim można znaleźć korzystniejszy kurs, a pierwszy powinien zostać wybrany, jeśli szybkość operacji jest ważna. Usługa wymiany zawsze opiera się na kursie każdej wymiany. Poza tym mechanizmy są podobne.

Zaufanie jest takie, że strona działa jako gwarantem uczciwej transakcji, wykorzystując możliwość złożenia bitcoinów z konta sprzedającego. Na stronie znajduje się duży wybór opcji wymiany bitcoinów, co czyni go jednym z najlepszych w tej dziedzinie. Prowizja tutaj nie jest pobierana za kupno / sprzedaż kryptowaluty, ale za stworzenie ogłoszenia o wymianie. Reklama jest tworzona przez zarejestrowanego Klienta, który aktywnie będzie działać na giełdzie. Pokazuje sprzedawcę lub kupującego, oraz to, jaką walutę sprzedaje lub kupuje ta osoba i jaką metodę płatności preferuje. Po dokonaniu zakupu / sprzedaży za zamieszczone ogłoszenie płaci 1% transakcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here