Ochrona roślin wpływa pozytywnie na zbiory

Zdrowe i wydajne uprawy warzyw, zbóż czy owoców wymagają starannego planowania i pielęgnacji w kluczowych punktach przez cały sezon wegetacyjny.

Zrównoważone praktyki uprawy roślin, które zwiększają efektywność wykorzystania składników odżywczych, zmniejszają wpływ chwastów, owadów i chorób, przy jednoczesnym zachowaniu struktury gleby, ostatecznie wspierają rentowność plantatorów. Stosowanie odpowiedniego rodzaju i ilości nawozu, wraz z odpowiednią technologią ochrony roślin, przykładowo fungicydem i insektycydem, należy uznać za najlepszą praktykę w branży rolnej oraz ogrodnictwie. Połączenie odpowiedniego zaopatrzenia w składniki odżywcze i ochronnej strategii stosowania fungicydów współdziała w zarządzaniu chorobami i maksymalizowaniu zdrowia roślin oraz późniejszych plonów.

Zalety zapobiegawczego stosowania fungicydu polegają na tym, że zapewnia on ochronę roślin wykraczającą poza to, co może zapewnić samo odżywienie.

uprawy

Naturalni wrogowie szkodliwych gatunków owadów mogą być bardzo pomocni w utrzymywaniu populacji szkodników na niższych poziomach. Te pożyteczne organizmy obejmują gatunki, które są drapieżnikami, pasożytami lub konkurentami dla szkodników. Na przykład mszyce nie osiągają takiego samego poziomu populacji co roku, ponieważ wielu różnych naturalnych wrogów pomaga utrzymać je w ryzach. Niestety, wiele nieselektywnych insektycydów o szerokim spektrum działania jest bardziej szkodliwych dla wielu pożytecznych gatunków owadów, niż dla szkodników takich jak mszyca jabłoniowa. Stosowanie takich preparatów często powoduje odrodzenie populacji szkodników i jest to znacznie szybsze w porównaniu z naturalnymi wrogami. Bez naturalnych sposobów kontroli, pierwotne (ustalone) i wtórne (nowe) szkodniki często mogą swobodnie osiągać szkodliwe poziomy w szybszym tempie. Wzrost poziomu szkodników zwykle skutkuje dodatkowymi opryskami, co dodatkowo obniża lub eliminuje naturalnych wrogów i dodatkowo zwiększa potencjał odporności szkodników. Wybór skutecznych alternatyw, które są mniej toksyczne dla organizmów niebędących przedmiotem zwalczania, zwiększy naturalne przeżycie wroga i ogólną skuteczność zwalczania szkodników na dłuższą metę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here