pielęgniarka

Praca pielęgniarki kojarzona jest przede wszystkim z dużą dobrocią i chęcią udzielanie pomocy. Osoba taka opiekuje się chorymi i trzyma nad nimi pieczę. To, co zawsze będzie czekać nas w pracy na takim stanowisku to ciężka praca, ciągłe zaangażowanie i stałe wyrzeczenia. Pracując na takim stanowisku w zależności od miesiąca pracy będziemy wykonywać różne czynności. Dzisiaj przekonamy się jak wygląda praca pielęgniarki.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-pielegniarki/

Praca pielęgniarki w szpitalu

Do Twoich głównych obowiązków będzie należało odnajdowanie się w dwóch kategoriach. Jedną z nich jest opieka nad pacjentem, a drugą asysta dla lekarza prowadzącego. To my będziemy osobami odpowiedzialnymi za podawanie leków, tlenu, wykonywania oraz zmieniania opatrunków oraz przygotowania chorego do badania i zabiegu. Podczas dyżuru musimy odwiedzać pacjentów, zwłaszcza tych potrzebujących oraz posiadających problem z samodzielnym wykonywaniem czynności życiowych. 

Do tego należy wykazywać się cierpliwością, empatią i dokładnością. Chory musi czuć się swobodnie i mieć do nas zaufanie. Do naszych zadań będzie należało również mierzenie temperatury, ciśnienia oraz informowanie lekarza o nieprawidłowościach, których się dopatrzymy. Czasami będzie trzeba również pomóc pacjentom umieć się czy skorzystać z toalety. 

Do naszych zadań jest przypisane również sporządzanie karty chorego, tak aby lekarz wiedział podstawowe informacje bez budzenia pacjenta czy wołanie pielęgniarki. Niektóre zadania jest w stanie wykonać jedynie wyżej wykwalifikowana specjalistka lub wyspecjalizowana pielęgniarka. Co to czynności tak jak na przykład podawanie określonych rodzajów leków.

Jakie warunki pracy ma pielęgniarka?

Pielęgniarka pracuje w systemie zmianowym. Takie zmiany rozciągnięte są na wszystkie dni tygodnia oraz godziny mieszczący się w jednej dobie. W pracy pielęgniarki nie ma czegoś takiego jak święta czy weekendy. Jeżeli istnieje pilna potrzeba niesienia pomocy, będziemy musieli odłożyć prywatne sprawy na później i zająć się pracą. Taka praca jest nie tylko stresująca, ale również wymagająca fizycznie i emocjonalnie.

Zobacz też: http://www.okgk.pl/jak-zostac-pielegniarka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here