kosmetyczka

Praca na własny rachunek poprzez prowadzenie własnej firmy z pewnością posiada dużo plusów. Nie jest jednak tak, że w tym przypadku nie istnieją złe strony. Dużo osób dąży do tego, aby stać się przedsiębiorcą i prowadzić swoją własną działalność gospodarczą. Nie w każdym zawodzie jest to niestety możliwe. Jak wygląda to z pracą kosmetyczki? Jeżeli jesteśmy kosmetyczkami, to prowadzenie własnego biznesu jest dla nas czymś najbardziej korzystnym, oczywiście jeżeli jest to w dobry sposób prowadzony biznes. Dzisiaj poruszymy właśnie tą kwestię i przekonamy się jak to jest być właścicielem salonu kosmetycznego. Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/kosmetyczka-etat-czy-firma/

Czym dokładnie zajmuje się kosmetyczka?

Przede wszystkim wykonuje ona zabiegi związane z kosmetyką pielęgnacyjną. Czasami będą to zabiegi lecznicze lub upiększające. Dodatkowo zajmuje się sporządzaniem oraz stosowaniu prostych środków, które służą jej do wykonywania swojego zawodu. Kosmetyczka zabezpiecza i konserwuje narzędzia oraz aparaty po wykonanym zabiegu. Udziela porad kosmetycznych oraz obowiązkowo przestrzega zasad higieny w swojej pracy.

Jak wyglądają koszty założenia własnego salonu kosmetycznego?

Koszta przy salonie kosmetycznym należy podzielić na dwa rodzaje. Są to koszty stałe oraz koszty zmienne. Te pierwsze są to ceny, które pojemności ma każdego miesiąca. W to wlicza się na przykład czynsz, abonament, wynagrodzenie dla pracowników. Koszt zmienny co to na przykład zakupy kosmetyków, premie dla pracowników, opłaty za media i tym podobne. Są one uzależnione w dużej mierze od ilości klientów w skali tygodnia czy miesiące. Przy słabym miesiącu nie musimy do kupować kosmetyków, jeżeli jednak przychodzi okres świąteczny z pewnością zamówień będzie znacznie więcej. 

Jak wyglądają koszty za lokal?

Tutaj tak naprawdę ciężko jest cokolwiek powiedzieć. Cena uzależniona jest od miasta oraz lokalizacji salonu. Lokal w centrum miasta jest znacznie droższy, niż ten znajdujący się na obrzeżach. Musimy mieć jednak na uwadze to, że nie każda nasza klientka będzie miała możliwość dojazdu do naszego salonu samochodem. Dlatego właśnie tańsza lokalizacja, do której nie da się dotrzeć komunikacją miejską zwyczajnie może się nie opłacić.

Zakup kosmetyków

Kolejną ważną kwestią jest zakup samych kosmetyków. Dla przykładu jedna buteleczka lakieru hybrydowego kosztuje około 20 zł. Oczywiście zamawiając je hurtowo zapłacimy znacznie mniej, jednak wciąż nie będą to niskie ceny. Tak naprawdę potrzebujemy wszystkich kolorów, a właściwie im jest ich więcej, tym lepiej. Kupować musimy również produkty do wykonywania makijażu. Dobrze, grzyby były to te z górnej półki, ponieważ są one znacznie trwalsze. 

Zobacz też: http://www.okgk.pl/ile-zarabia-kosmetyczka/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here