jak znaleźć pracę

Od jakiegoś czasu w Polsce panuje rynek pracownika. Pracy jest tak dużo, że pracodawcy muszą konkurować o nowych pracowników. Dzieje się to oczywiście z korzyścią dla nas wszystkich, gdyż możemy liczyć na lepsze warunki pracy i lepszą zapłatę. W zasadzie nie ma już problemów typu „jak znaleźć pracę?”. Teraz pracy nie mają tylko Ci, którzy jej nie chcą bądź nie potrzebują. Jak jednak znaleźć najlepszą ofertę pracy dla siebie? Gdzie szukać ciekawych ogłoszeń?

Jak znaleźć pracę? Gdzie szukać ogłoszeń?

Facebook

Od jakiegoś czasu głównym miejscem w sieci gdzie możemy znaleźć najwięcej ogłoszeń o pracę staje się Facebook i jego grupy. Na grupach stworzonych specjalnie z myślą o publikowaniu ogłoszeń o pracę znajdują się rekruterzy z wielu firm oraz potencjalni pracownicy i freelancerzy. Przeważa głównie branża IT, choć można tu też znaleźć ogłoszenia z innych gałęzi gospodarki.

Grupy są najczęściej podzielone ze względu na branżę lub region (miasto). Dzięki temu obie strony nie tracą czasu na przeglądanie ofert, którymi nie do końca mogą być zainteresowane. Taki podział porządkuje wszystkie oferty i sprawia, że potencjalni pracownicy szybko znajdą interesujące ich oferty.

W ofertach na Facebooku często podawany jest adres e-mail jako forma kontaktu. Jednak dużym ułatwieniem jest możliwość skontaktowania się za pomocą wbudowanego komunikatora co znacznie ułatwia i przyśpiesza cały proces.

Serwisy ogłoszeniowe

Pisząc o poszukiwaniu ogłoszeń o pracę nie możemy zapomnieć o najpopularniejszych polskich serwisach z ogłoszeniami z różnych dziedzin. Mowa tu oczywiście o olx.pl i gumtree.pl. Każdego dnia pojawiają się tam setki, jeśli nie tysiące nowych ogłoszeń o prace z każdej dziedziny. Serwis olx posiada także wbudowany wewnętrzny system wiadomości, dzięki któremu możemy łatwo skontaktować się z pracodawcą.

Dużym ułatwieniem jest także aplikacja mobilna dzięki której możemy wygodnie przeglądać ogłoszenia na ekranie telefonu komórkowego.

Serwisy poświęcone pracy i karierze

Istnieją także specjalne serwisy poświęcone stricte tematyce pracy. Oprócz ogłoszeń znajdziemy tu także pomocne artykuły o tym jak powiększać swoje kompetencje, jak znaleźć pracę oraz inne porady. Możemy także porównać wysokość swojej pensji z tym ile zarabiają ludzie na podobnych stanowiskach w innych firmach lub regionach kraju.

W serwisach typu praca.pl czy pracuj.pl możemy także utworzyć własne konto użytkownika praz pozostawić w nim CV dzięki czemu to pracodawcy będą mogli nas wyszukać i dopasować do swojej oferty pracy.

Ogłoszenia w gazetach

Z tego już dość archaicznego sposobu szukania pracowników wiele firm rezygnuje. W prasie papierowej pojawia się coraz mniej ogłoszeń o pracę i raczej się od tego już odchodzi. Jednak to internet wiedzie teraz prym i prędko się to nie zmieni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here