Internet

Szybkość Internetu, która nazywana może być także przepustowością, określa w zasadzie ilość danych, które można przesłać lub pobrać w ciągu sekundy. Obejmuje to całą sieć, więc jeśli dwie osoby pobierają pliki w tym samym czasie, prędkość pobierania jest o połowę mniejsza dla każdej z nich.

Branża internetowa mierzy prędkość w megabitach na sekundę (Mb / s). Więc im większa liczba megabitów na sekundę, tym szybszy jest Twój internet. Ale jak wspomnieliśmy powyżej, zwiększenie liczby użytkowników Internetu i jednoczesnych zadań może spowodować opóźnienie w Internecie. Zadania z dużą ilością danych mogą również spowolnić działanie – pomyśl o pobieraniu dużych plików lub wideokonferencjach. Aby zapobiec skokom opóźnień w kluczowych godzinach pracy, ogranicz aktywność w Internecie, planując tworzenie kopii zapasowych danych po godzinach.

A co z internetem szerokopasmowym? Rozłóżmy teraz termin szerokopasmowy. Internet szerokopasmowy, czyli szerokie pasmo, odnosi się do szybkiego dostępu do Internetu, który jest stale włączony i szybszy niż tradycyjna usługa dial-up. Jako jeden z najszybszych i najpopularniejszych rodzajów dostępnych połączeń internetowych, występuje w kilku szybkich formach transmisji.
Ponownie, potrzeby internetowe mogą się znacznie różnić w zależności od firmy. Ale nadal możesz się zastanawiać, jaka jest średnia prędkość Internetu w firmie? W pierwszym kwartale 2017 r. Średnia prędkość łącza internetowego wynosiła 18,75 Mb / s². Na szczęście ta średnia z roku na rok rośnie.

Zastanawiasz się, ile internetu potrzebuje Twoja firma, aby efektywnie działać? Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, wybór odpowiedniej szybkości Internetu ma kluczowe znaczenie dla zadań, takich jak zwiększanie zaangażowania pracowników i produktywność, szybkie pobieranie plików i właściwa komunikacja z klientami – żeby wymienić tylko kilka.

A jeśli chodzi o Internet, im większa baza pracowników, tym większa prędkość potrzebuje Twoja firma. Ponownie, gdy dwie osoby pobierają dane, prędkość pobierania spada o połowę. Jeśli więc masz pięć osób pobierających pliki w tym samym czasie zamiast jednej osoby, pobranie każdego pliku zajmie każdej osobie jeszcze więcej. Dlatego większe firmy z większą liczbą użytkowników potrzebują szybszych planów internetowych.

Na przykład, jeśli prowadzisz centrum obsługi telefonicznej z więcej niż 30 pracownikami jednocześnie przez telefon i internet, musisz wyciągnąć wielkie działa i wybrać plan 1 Gb / s lub 1000 Mb / s. Z drugiej strony, jeśli prowadzisz mały sklep z mamą i popem, w którym jest tylko kilku pracowników, plan 75 Mb / s może załatwić sprawę. Możesz jednak dodać amortyzację do prędkości Internetu, aby zrobić miejsce na rozwój firmy.

Jeśli martwisz się kosztem Internetu biznesowego w porównaniu z internetem w domu, możesz mieć pewność, że zapewnia on szeroki wachlarz korzyści, w tym niezawodność i większą prędkość przesyłania. Więc inwestycja jest więcej niż tego warta.

Aby sprostać różnym potrzebom biznesowym i różnym rozmiarom, większość dostawców Internetu oferuje różne poziomy szybkości. Mając to na uwadze, skorzystaj z poniższej tabeli, aby zrozumieć różne prędkości Internetu i korzyści, jakie mogą przynieść Twojej organizacji.

Zastanawiasz się, czym różnią się prędkości pobierania i wysyłania? Zasadniczo szybkość pobierania to szybkość przesyłania danych z Internetu do komputera. Praktycznie wszystkie działania internetowe wymagają szybkości pobierania, ale niektóre używają więcej niż inne. Będziesz potrzebować większej szybkości pobierania dla każdego dodanego pracownika.

Natomiast szybkość wysyłania to szybkość przesyłania danych z komputera do Internetu. Ta prędkość ma kluczowe znaczenie dla przesyłania dużych plików bez zakłócania usług interaktywnych.
Wybierając biznesowego dostawcę usług internetowych, pamiętaj o szybkości pobierania i wysyłania.

Chcesz dowiedzieć się jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Wybierz polecany internet światłowodowy Kraków dla firm od ith.eu. Internet Kraków posiada wielu specjalistów zajmujących się tymi usługami.

Więcej: https://ith.eu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here