Sklep z dobrymi dywanami

Niezależnie od tego, czy chcemy zaoszczędzić pieniądze, czy po prostu nie mamy w pobliżu miejsca zamieszkania sklepów z dywanami, zakupy dywanów online to dobry wybór. Cena nie jest pierwszym powodem, dla którego ludzie kupują online. Najważniejszym czynnikiem jest wygoda. Ludzie wolą przeglądać Internet w swoich domach i mieć paczkę dostarczoną do domu, niż ubierać się, utknąć w korku i czekać w kolejkach w sklepie. Jednak zakupy online dla czegoś, co jest tak wizualne i dotykowe jak dywan, jest trudne.

Znajomość dokładnych specyfikacji tego, czego potrzebujemy – wymiarów, gęstości, materiału, stylu itp. – ma kluczowe znaczenie dla udanego zakupu dywanu przez Internet.

Dobre wymierzenie wielkości

Internetowy sklep z dywanami będzie miał szeroką gamę rozmiarów dywanów. Mierzenie pokoju w celu znalezienia najbliższego dopasowania dywanu może wydawać się oczywistym krokiem, ale należy pamiętać o meblach. Jeśli dywan ma być np. pod kanapą w salonie albo obok łóżka w sypialni. Zmierzmy tylko powierzchnię podłogi, którą chcemy pokryć, a nie odległość od ściany do ściany. Chyba że kupujemy wykładzinę na całą powierzchnię.

Wybór materiału

Dywan są wykonane z wielu różnych materiałów. Robiąc zakupy online, nie klikajmy tylko dywanu z najcudowniejszym wzorem. Sprawdźmy, z czego wykonany jest dywan. Ponieważ nie możemy przesuwać palcami po nim, oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni materiał.

Dywany z juty są bardzo trwałe i często są używane na werandach lub patio. Nie oczekujmy jednak, że te dywany będą ciepłe i przytulne. Włókna są często szorstkie i nie dobrze izolują. Syntetyk jest trwały, niedrogi, łatwy do czyszczenia i często bardzo miękki. Wełna jest klasyką i od stuleci jest używana do produkcji dywanów, ponieważ jest ciepła, miękka i odporna na rozlanie. Taki dywan jest droższy niż syntetyczny, ale ma dłuższą żywotność. Bawełna, podobnie jak wełna, jest bardziej przystępna cenowo. Jedynym problemem jest to, że nie jest tak trwały, jak wełna czy tworzywo sztuczne. Jest jednak naprawdę łatwy do czyszczenia. Niektóre mniejsze dywany można nawet wrzucić do pralki.

Trwałość

W opisach produktów należy odszukać kilka cech, ich zrozumienie pomoże ci wybrać dywan o lepszej jakości.

Stos to głębokość włókien dywanu. Niski włos oznacza, że dywan będzie sztywniejszy i mniej miękki, a głęboki lub wysoki włos oznacza, że włókna są długie i miękkie. Niski stos jest zazwyczaj łatwiejszy do utrzymania w czystości i na dłuższą metę zużywa się lepiej. Głęboki stos jest najlepszy do położenia dywanów przy kominku lub w dowolnym miejscu, w którym ludzie lubią leżeć na podłodze.

Liczba linii to liczba węzłów lub ściegów na centymetr kwadratowy. Wraz ze wzrostem liczby rośnie także jakość. Są one zazwyczaj wykonane ręcznie, drogie i mają bardzo szczegółowy wzór.

Zaoszczędź trochę pieniędzy

Dywany są zazwyczaj inwestycją, gdy kupujemy większe elementy do wystroju domu. Dlatego kolejną rzeczą, o której należy pamiętać przy zakupie dywanów on linie, jest wysyłka. Dywany są zazwyczaj bardzo ciężkie, więc zdecydowanie nie chcemy płacić za wysyłkę. Kupuj w witrynach oferujących bezpłatną wysyłkę,  jak sklep Topworld (https://www.topworld.pl/), który przy zakupach powyżej kwoty 299 zł i zapłacie przelewem oferuje dostawę bezpłatną.  Zapraszamy do Topworld.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here