Ostatnimi czasy coraz większym zainteresowaniem cieszą się kryptowaluty. Coraz więcej informacji można usłyszeć nawet w telewizji czy mediach społecznościowych. Warto zatem odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania. Co właściwie kryje się za tą nazwą? W jaki sposób można uzyskać dostęp do kryptowalut?
Kryptowaluta jak sama nazwa już sugeruje, jest to pewnego rodzaju waluta. Mówiąc bardziej szczegółowo jest to system księgowy, którego podstawą jest kryptografia. Przechowuje on informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach. To posiadanie związane jest z poszczególnymi węzłami systemu, czyli portfelami w taki sposób, aby kontrolę nad danym portfelem miał wyłącznie posiadacz. Trzeba też wiedzieć, że kryptowaluta jest to pewien rodzaj waluty wirtualnej.
To wszystko oznacza, że kryptowalutę możemy kupić. Jak kupować kryptowaluty? Zazwyczaj do takich celów służą nam giełdy kryptowalutowe, na których możemy wymienić naszą podstawową jednostkę monetarną, czyli złotówki na wybrane kryptowaluty. Trzeba jednak pamiętać, że kursy kryptowalut mogą znacząco różnić się na poszczególnych giełdach. To też z tego powodu, warto założyć więcej niż jedno konto, na różnych giełdach, aby zakupić daną kryptowalutę w jak najkorzystniejszej dla nas cenie. Z racji tej, że kryptowaluty są swego rodzaju walutami, możemy również na nich zarabiać po przez handel. Jedną z zasadniczych opcji jakie dają nam giełdy kryptowalutowe jest handel z dźwignią kryptowalutami. Na czym on właściwie polega?
Dźwignia finansowa jest to rodzaj instrumentu finansowego, pozwalający na handel znacznie większym volumenem od posiadanego. Inaczej mówiąc, dźwignia na giełdach pozwala nam na zwiększenie naszych zarobków w znacznym stopniu. Trzeba pamiętać, że występuje również ryzyko utraty kapitału w momencie, gdy nie poprawnie przewidzimy kierunek zmian kursu. Ogólnie dźwignia finansowa nie jest nadzwyczaj skomplikowanym instrumentem. Mimo tego, powinniśmy dokładnie zapoznać się z warunkami dźwigni na danej giełdzie, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych kłopotów.