Lee zawsze starał się pokazać swoją kryptowalutę jako dobrą alternatywę dla bitcoinów, a nie jako konkurenta. Litecoin jest bardziej odpowiedni dla małych transakcji, takich jak płatności online, a główna Bitcoin jest bardziej odpowiednia dla dużych transakcji. Charlie Lee często powiedział, że Litecoin to cyfrowe srebro, a Bitcoin jest często porównywany ze złotem.

Litecoin to zdecentralizowana kryptowaluta typu peer-to-peer i sieć płatnicza. W sensie technicznym litecoin działa tak samo jak Bitcoin. Litecoin – prognozy wielu specjalistów dają w perspektywie rozwojowej zdecydowane pierwszeństwo tej odmianie kryptowaluty.

Litecoin – prognozy

Lee zawsze starał się pokazać swoją kryptowalutę jako dobrą alternatywę dla bitcoinów, a nie jako konkurenta. Litecoin jest bardziej odpowiedni dla małych transakcji, takich jak płatności online, a główna Bitcoin jest bardziej odpowiednia dla dużych transakcji. Charlie Lee często powiedział, że Litecoin to cyfrowe srebro, a Bitcoin jest często porównywany ze złotem.Transakcje za pomocą litecoin są rejestrowane i weryfikowane anonimowo w rejestrze publicznym, który nazywa się blockchain. Mechanizm ten pozwala na przekazywanie pieniędzy, z pominięciem zewnętrznych organów i instytucji, na przykład rządu i banków. Aby przetwarzać transakcje, Komputery rozwiązują problemy kryptograficzne i otrzymują za swoją pracę zapłatę/nagrodę.

Proces ten nazywa się górnictwem

Litecoiny są przechowywane w portfelu — oprogramowaniu lub sprzęcie zawierającym prywatne klucze właściciela, które są używane do uzyskania dostępu do kryptowaluty.
LTC działa na zasadzie Bitcoin, ale transakcje są przetwarzane znacznie szybciej, dzięki czemu Litecoin stał się jedną z najbardziej atrakcyjnych alternatywnych kryptowalut pod względem wykorzystania w handlu i jako waluta. Według najnowszych danych udział w rynku i wolumen obrotu litecoin zajmuje 7 miejsce wśród kryptowalut.

Charlie Lee – twórca Litecoina

Kryptowaluta litecoin (LTC) jest bardzo podobna do Bitcoin. Jest to moneta p2p oparta na otwartym kodzie źródłowym, która pozwala na wzajemne rozliczenia, a obecnie znajduje się na 7 miejscu w rankingu kapitalizacji rynkowej. Litecoin jest często nazywany alternatywą dla Bitcoin.

Twórcą litecoin jest Charlie Lee, były pracownik Google i były dyrektor techniczny znanej amerykańskiej kryptogiełdy Coinbase.

Charlie Lee urodził się w zachodnioafrykańskim kraju Wybrzeża Kości Słoniowej. W wieku 13 lat rodzina przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Charlie ukończył szkołę średnią w 1995 r., a w 2000 r. uzyskał tytuł magistra informatyki w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Od dzieciństwa Charlie Lee wykazywał duże zainteresowanie technologią komputerową.

Po ukończeniu MIT przez kilka lat Charlie Lee pracował dla przodujących firm technologicznych, takich jak Google i Guidewire. W Google zajmował się aplikacjami na urządzenia mobilne, m.in. na YouTube, oraz systemem operacyjnym Chrome (od Google).

W 2011 roku, pracując w Google, Charlie Lee dowiedział się o Bitcoinie, kiedy przeczytał artykuł o Silk Road. To zmieniło jego życie. Próbował nawet skontaktować się z amerykańskim Fed, aby dowiedzieć się, jakie są sposoby inwestowania w Bitcoin.

Lee był również bardzo zainteresowany technologią blokowania, na której opiera się Bitcoin. Charlie zaczął eksperymentować z wydobyciem bitcoinów wraz z innymi „pionierami Bitcoin”. Rozmawiał również z Mikiem Hearnem, który zajmował się głównymi programami klienckimi dla Bitcoin. Zainteresowanie Lee bitcoinem zainspirowało go do opracowania własnej kryptowaluty, w dużej mierze powtarzającej kod Bitcoin.

Historia Litecoina

Wielu programistów zamierzało stworzyć własny następny Bitcoin. We wrześniu 2001 roku Charlie Lee opracował kryptowalutę o nazwie Fairbix, która uległa awarii. Jednak Lee nie stracił nadziei, a wreszcie w 2011 roku wydał Litecoin, który jest obecnie jednym z najbardziej udanych kryptowalut. Założyciel Litecoin musiał wybrać kilka unikalnych metod rozwoju i poprawić kod, chociaż, jak wspomniano wcześniej, wiele w LTC pochodzi z bitcoina.

Lee zawsze starał się pokazać swoją kryptowalutę jako dobrą alternatywę dla bitcoinów, a nie jako konkurenta. Litecoin jest bardziej odpowiedni dla małych transakcji, takich jak płatności online, a główna Bitcoin jest bardziej odpowiednia dla dużych transakcji. Charlie Lee często powiedział, że Litecoin to cyfrowe srebro, a Bitcoin jest często porównywany ze złotem.

Po wydaniu Litecoin Charlie Lee pracował w Coinbase, ale w 2017 roku zrezygnował, aby poświęcić więcej czasu na swoje dziecko. W 2019 Litecoin wzrósł ponad 4 razy, a także doświadczył redukcji wynagrodzenia górników.

Sprzedaż litecoinów

Lee zawsze starał się pokazać swoją kryptowalutę jako dobrą alternatywę dla bitcoinów, a nie jako konkurenta. Litecoin jest bardziej odpowiedni dla małych transakcji, takich jak płatności online, a główna Bitcoin jest bardziej odpowiednia dla dużych transakcji. Charlie Lee często powiedział, że Litecoin to cyfrowe srebro, a Bitcoin jest często porównywany ze złotem.W 2017 roku Charlie Lee sprzedał swoje własne Litecoiny, aby ludzie nie myśleli, że poprzez ciągłe komunikowanie się ze społecznością kryptowalut na Twitterze, stara się użyć monety dla osobistych korzyści. Niektórzy nawet nazwali to wydarzenie najfajniejszym oszustwem w historii przemysłu kryptograficznego. Często takie działania są odbierane opacznie przez publikę, a fala nienawiści podsycana przez hejterów służy im wiadomym celom. Trudno z tym walczyć na normalnych zasadach. Trzeba, by się zniżyć do poziomu tłumu rzucającego pomidorami.

Należy również zauważyć, że rodzeństwo Charliego, Bobby Lee, założyło znaną i popularną w swoim czasie kryptowalutę BTCC, która następnie została sprzedana z zyskiem.

Charlie Lee stał się bardzo wpływową osobą w świecie kryptowalut. Historia jego życia jest przykładem ciągłej walki i ciężkiej pracy, która może naprawdę doprowadzić do ogromnego sukcesu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here