Litecoin – wykres

Nie można mówić o historii Litecona bez wspominania o Bitcoinie. Protokół Litecoin został stworzony w odpowiedzi na oczywiste wady pierwszej na świecie kryptowaluty. W przeciwieństwie do Satoshi Nakomoto tajemniczego cichego autora protokołu Bitcoin, twórca Litecoina Charlie Lee prowadzi otwarty profil i publikuje swoje tweety na wiadomym koncie.

Litecoin – wykres

Litecoin – wykresLitecoin – wykres jego zależności wartości waluty przebiegającym w czasie jest podobny do wielu innych cyfrowych walut.

Charlie Lee opublikował protokół Litecoin 7 października 2011 r., wdrażając go jako klienta open source. W tym czasie Charlie pracował w Google. Sieć Litecoin rozpoczęła działalność 13 października 2011 r., a po pewnym czasie Charlie Lee zrezygnował z Google i został Dyrektorem Technicznym w Coinbase, znanej giełdzie kryptowalut. Teraz pracuje jako dyrektor zarządzający w Fundacji Litecoin Foundation.

Do czego służy Litecoin?

Litecoin jest bardzo podobny do Bitcoin, ale mniej popularny, co powoduje naturalne pytanie: dlaczego jest potrzebny Litecoin?

W porównaniu z bitcoinem korzyści LTC są następujące:

 • Krótszy czas przetwarzania transakcji.
 • Niższe opłaty prowizyjne.
 • Bardziej zdecentralizowana sieć wydobywcza.
 • Mniejszy deficyt.

W procesie wydobycia Litecoin można utworzyć więcej bloków, więc cena LTC jest niższa, a transakcje są łatwiejsze do przeprowadzenia. Litecoin jest często nazywany srebrem, a Bitcoin giełdowym złotem. LTC kosztuje mniej niż BTC i litecoin jest bardziej dostępny i lepiej nadaje się do zwykłych transakcji.

W jakim języku jest napisany Litecoin?

Litecoin jest napisany w języku C++, który jest używany w różnych projektach blokowych, w tym następujących kryptowalut:

 • Bitcoin
 • Ripple (XRP).
 • Bitcoin Cash (BCH).
 • Monero (XMR).

W programowaniu odgałęzienie powstaje wtedy, gdy programiści pobierają kod źródłowy pakietu oprogramowania i kontynuują jego rozwój osobno, w nowym projekcie. W rezultacie nowy projekt zaczyna iść w innym kierunku, co jest bardzo podobne do rozwidlenia na drodze. Tak więc Litecoin rozpoczął się jako odnoga klienta Bitcoin Core

Jaka jest różnica między Litecoin i Bitcoin?

Litecoin jest zasadniczo oparty na bitcoinie, ale różni się w kluczowych punktach. Główne różnice: Bitcoin/Litecoin

 • Limit liczby monet 21 milionów/84 milionów
 • SHA-256/Algorytm Scrypt
 • Średni czas tworzenia bloku 10 minut 2,5 minuty
 • Zmniejszenie wynagrodzenia dla górnictwa 2 razy co 210 000 bloków/ 840 000 bloków
 • Obecna wartość $ 828/$ 47

Algorytm Scrypt w sieci Litecoin jest mniej skomplikowany niż SHA-256, więc szybkość transakcji jest wyższa. Czas utworzenia bloku dla Litecoin to tylko dwie i pół minuty, czyli około czterech razy szybciej niż Bitcoin, co pozwala na znacznie szybsze potwierdzanie transakcji. LTC jest łatwiejsze i szybsze w obsłudze niż bitcoiny, więc opłaty transakcyjne są znacznie niższe.

Handel kryptowalutą LTC

Podobnie jak inne kryptowaluty, litecoin jest popularnym narzędziem na rynkach finansowych kryptowalut i handlu forex. Pod koniec 2017 wartość LTC osiągnęła historyczne maksimum 350 $ — podczas słynnego boomu kryptowalutowego, kiedy ceny kryptowalut gwałtownie wzrosły.

Ze względu na stosunkowo niską cenę i wysoką użyteczność techniczną, Litecoin jest niedrogą i atrakcyjną opcją do handlu kryptowalutami.

Przyszłość Litecoin

Litecoin prawdopodobnie nie przewyższy bitcoina jako narzędzia inwestycyjnego, nawet jeśli LTC jest lepszy z technicznego punktu widzenia. BTC jest po prostu bardziej znane i dominujące na rynku. Jeśli jednak waluty cyfrowe staną się coraz bardziej popularne w codziennych transakcjach, litecoin będzie miał całkiem obiecującą przyszłość.

Co się dzieje z Litecoin?

Najłatwiej jest poznać aktualny kurs Litecoin, przechodząc do notowań i patrząc na cenę LTC. Platformy handlu kryptowalutami pokazują aktualne ceny LTC, wykresy i aktualizacje w czasie rzeczywistym, co pomaga być na bieżąco z aktualną wartością lLitecoin.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here