Litecoin – portfel

Kryptowaluta jest niedawnym wymysłem bazującym na kryptografii, czyli metodzie wykorzystywanej do szyfrowania. Jest niezależna od żadnej jednostki centralnej ją kontrolującej. Najpopularniejszą i najstarszą kryptowalutą jest bitcoin. Jednak ma ona pewne wady, m.in. długość potwierdzania transakcji płatniczej, mniejsza ilość monet i algorytm. Dla porównania w przypadku litecoin czterokrotnie szybciej potwierdzane są transakcje i tyle samo jest większa liczba monet, choć jest ograniczona do 84 milionów monet. Baza danych kryptowaluty litecoin zajmuje znacznie mniej miejsca niż dla bitcoin i w przypadku litecoin wykorzystywane są unowocześnione algorytmy zmodyfikowane – Scrypt.

Litecoin – portfel

Litecoin – portfelCo istotne dla litecoin – portfel, pomimo, że tworzony jest automatycznie przy pierwszej autoryzacji, posiada także opcję szyfrowania. Nie zostanie dokonana transakcja bez podania hasła, co zabezpiecza przed wirusami. Portfel litecoin jest jak miejsce w sieci, gdzie wymieniamy się danymi, np. tekstami, plikami. Gdy go skasujemy, nie tracimy swoich „pieniędzy” lecz tylko dostęp do nich. Jest wiele typów portfeli, poczynając od online, poprzez mobilne, sprzętowe, kończąc na papierowych. Jak łatwo się domyślić portfele online działają na stronach internetowych, natomiast mobilne na aplikacjach. Portfel sprzętowy jest rodzajem USB przechowywania coinów. Z kolei portfele papierowe polegają na wydruku potwierdzenia po wygenerowaniu adresu online. W przypadku tych ostatnich drobna dygresja, a właściwie sprzeczność z tym co pisałam powyżej. Mianowicie, gdy stracimy portfel papierowy, to stracimy swoje „pieniądze”. To jest jedyny wyjątek.

Popularność kryptowalut

Kryptowaluty stają się coraz powszechniejszym instrumentem do inwestowania, natomiast nie we wszystkich krajach są one traktowane jako środek płatniczy. To daje jednak możliwość wydobywania krytowalut. Wydobywcy kopią tak zwane bloki. Aktualnie za wydobycie jednego bloku przysługuje 25 litecoinów. Być może kryptowaluty w przyszłości zastąpią podstawowe środki płatnicze. Na razie głównie służą inwestorom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here