Litecoin - cena

Litecoin – odgałęzienie Bitcoin, peer-to-peer elektroniczny system płatności, który wykorzystuje często stosowaną nazwę kryptowaluta. Litecoin jest drugim po Namecoin odgałęzieniem Bitcoin i ma tylko niewielkie różnice. Według sondaży jest siódmym co do wielkości i całkowitej wartości kryptowalutą. Litecoin może być używany do wymiany na Bitcoin lub ogólnie przyjęte pieniądze w wymiennikach, a także do elektronicznej płatności za towary lub usługi od sprzedawców gotowych je zaakceptować.

Litecoin – cena

Litecoin - cenaW celu zapewnienia funkcjonowania i ochrony systemu stosuje się metody kryptograficzne. W maju 2017 roku program Litecoin uruchomił obsługę SegWit.
Litecoin – cena jest powiązana z rynkiem kryptowalut i walutą bazową.

W sieciach Bitcoin i Litecoin dane są zapisywane w identyczny sposób — w postaci połączonego łańcucha bloków, z których każdy zawiera skrót poprzedniego. Różnice są tylko w funkcji znalezienia hasha w łańcuchach, średni czas przebywania w sieci bloku i metod potwierdzenia pracy.

W sieci Litecoin podobnie jak w innych kryptowalutach transakcje wskazują na przeniesienie pewnej ilości kryptowaluty z jednego adresu na drugi. Adres Litecoin jest tworzony na podstawie klucza publicznego z zastosowaniem skrótu SHA-256. Adresy Litecoin składają się z 33 znaków i zaczynają się od litery L lub cyfry 3.

Po dodaniu do Litecoin w kwietniu 2017 roku wsparcia dla SegWit adresy zaczęły odpowiadać adresom zaczynającym się od M. Za pomocą specjalnego konwertera można wzajemnie konwertować adresy tych dwóch formatów.

Mechanizm cyklicznego mieszania jest używany w celu zapewnienia poprawności sieci i zapewnienia wymaganego poziomu bezpieczeństwa (w szczególności w celu zapobieżenia możliwości ataku „Double Spending”). Jeśli wartość numeryczna skrótu nagłówka bloku jest równa lub niższa od wygenerowanego przez system parametru, warunek jest spełniony i tworzony jest nowy blok. W przeciwnym razie zmieni się blok losowych informacji w nagłówku i hash jest przeliczany. Po znalezieniu opcji węzeł wysyła odebrany blok do innych podłączonych węzłów. Inne węzły sprawdzają blok. Jeśli nie ma błędów, blok jest uważany za dodany do łańcucha, a następny blok musi zawierać jego skrót.

Tworzenie nowych bloków

Wynik losowania jest prawie nieprzewidywalny. Prawdopodobieństwo utworzenia nowego bloku dla każdego pojedynczego użytkownika jest zatem równe stosunkowi liczby skrótów na sekundę (wyrażonej zwykle w KH / s) obliczonej na sprzęcie użytkownika do liczby obliczeń skrótów na sekundę w całej sieci. Ten, kto stworzył nowy blok, otrzymuje nagrodę z pewnej liczby nowych monet. Proces znalezienia odpowiedniego skrótu do utworzenia nowego bloku nazywa się górnictwem.

Za znalezienie nowego bloku w sieci ustalono nagrodę, początkowo równą 50 LTC

Aby udowodnić swoją pracę w wydobyciu Bitcoin, wykorzystuje się funkcję skrótu SHA256, co sprawia, że wydobycie Bitcoin jest równoległym zadaniem. W Litecoin jako dowód wykonania pracy stosuje się funkcję skrótu scrypt, która wykorzystuje SHA256 jako podprogram, polegając na dużej liczbie obliczeń arytmetycznych, ale także wymagając szybkiego dostępu do dużych ilości pamięci. To sprawia, że uruchamianie wielu instancji skrypt na ALU nowoczesnej karty graficznej jest nieco trudniejsze, co utrudnia działanie równoległe. Oznacza to również, że koszt produkcji specjalistycznego sprzętu dla górnictwa na układach scalonych specjalnego przeznaczenia (ASIC) lub PPVM będzie znacznie wyższy niż koszt produkcji takich urządzeń dla SHA256.

Ponieważ nowoczesne GPU mają duże ilości pamięci, są one bardziej odpowiednie dla górnictwa Litecoin, ale ich przewaga w stosunku do procesora jest mniej znacząca niż w przypadku Bitcoin

Parametry funkcji scrypt używane przez Litecoin nie pozwalają użytkownikom Mein Litecoin uruchomić klienta w trybie wielozadaniowym, bez wpływu na wydajność systemu. Jest to oczywiste dla znających temat choćby powierzchownie. Te parametry, według twórcy scrypt, również zmniejszają efektywność wykorzystania ASIC o około 10 razy.

Litecoin - cenaPonieważ prawdopodobieństwo utworzenia nowego bloku i otrzymania nagrody zależy od mocy obliczeniowej sprzętu użytkownika, wraz ze wzrostem liczby górników i ich łącznej wydajności dla zwykłego użytkownika szansa jest bardzo niska. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania nagrody, górnicy łączą swoją moc obliczeniową w grupy. Jeśli się powiedzie, nagroda jest dzielona między uczestników.

Szybkość transakcji zależy od wielu czynników. Złożoność obliczeniowa Litecoin jest wybierany w taki sposób, że średnio jeden blok zostaje wygenerowany przez 2,5 minuty, co jest 4 razy szybsze niż dla Bitcoin i pozwala na szybsze uzyskanie potwierdzenia transakcji. Transakcja jest zwykle uważana za zakończoną po 6 blokach lub 15 minutach. Szybkość transakcji znacznie wzrosła po aktywacji SegWit w sieci lightcoin.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here