Obecnie na rynku finansowym istnieje duży wybór różnych kryptowalut. Lista kryptowalut rośnie każdego roku. Dzieje się tak dlatego, że cyfrowe pieniądze wzbudzają duże zainteresowanie zarówno szerokich grup ludności, jak i dużych inwestorów gotowych zainwestować w szybko rozwijający się segment rynku. Oczywiście, główną rolę w tworzeniu takiej sytuacji odegrał sukces Bitcoin, który jest dziś najbardziej znanym, popularnym i poszukiwanym pieniądzem. Jednak w tym artykule zostanie przedstawiony przegląd nie tylko Bitcoin, ale także innych rodzajów wirtualnych pieniędzy, które są zasłużenie uważane za dość obiecujące.

Lista kryptowalut

Lista kryptowalutOcena popularności kryptowaluty, bez wątpienia, prowadzi do porównania z Bitcoin. Ma największą kapitalizację, sławę i popyt. Jednak w różnych listach cyfrowych walut zawiera się kilkadziesiąt nazw jednostek monetarnych, z których niektóre pojawiły się niedawno, a inne zostały utworzone nieco później niż Bitcoin. Każda z kryptowalut opisanych poniżej ma swoje własne, nieodłączne tylko cechy charakterystyczne, jednak istnieje coś, co łączy je wszystkie. Stale rosnące zainteresowanie i popyt, które z kolei są przyczyną wzrostu cen większości rodzajów wirtualnych pieniędzy.

Bitcoin

Najpopularniejsza kryptowaluta została stworzona pod koniec 2008 roku. Obecnie kapitalizacja bitcoina przekroczyła 140 miliardów dolarów, czyli znacznie więcej niż w przypadku innych rodzajów wirtualnych pieniędzy. Oczywiście, Bitcoin działa jako główny obiekt zainteresowania ze strony potencjalnych inwestorów i przedmiotem obrotu na różnych giełdach kryptowalutowych.

Ważne jest, aby zrozumieć, że analitycy finansowi w odniesieniu do prognoz i perspektyw dalszego wzrostu kursu Bitcoin nie są jednomyślni. Niektórzy eksperci przewidują zachowanie imponującej dynamiki tego rodzaju kryptowaluty. Jednak niektórzy eksperci przewidują całkowite przeciwieństwo takiego rozwoju wydarzeń, przewidując szybki spadek bitcoina.

Ethereum

Druga pod względem popularności i wielkości kapitalizacji kryptowaluta świata. Pomimo stosunkowo niewielkiego wieku, wolumen obrotu Ethereum lub eterna, jak często nazywa się ten rodzaj cyfrowych pieniędzy, osiągnął w tej chwili 44 miliardów dolarów, znacznie przewyższając wszystkie inne kryptowaluty, z wyjątkiem bitcoinów. System płatności Ethereum został uruchomiony w połowie 2015 roku. Przez dwa lata kryptowaluta była w stanie bezpiecznie dotrzeć na drugie miejsce, w niektórych segmentach stanowiących pewną konkurencję dla Bitcoin. Niektórzy eksperci uważają, że eter jest najbardziej obiecującym rodzajem wirtualnych pieniędzy.

Litecoin

Jest pochodną bitcoina. Najpopularniejsza waluta cyfrowa jest często nazywana wirtualnym złotem, a Litecoin jest analogicznie nazywany wirtualnym srebrem. Pojawił się w 2011 roku, szybko zyskując popularność i kapitalizację. Jednak dzisiaj w obrocie handlowym zajmuje tylko 6 miejsce, co nie przeszkadza ekspertom w przypisywaniu go do liczby obiecujących kryptowalut.

Bitcoin Cash

Ten rodzaj wirtualnych pieniędzy pojawił się niedawno. W rzeczywistości jest to też pochodna bitcoina, powstały w wyniku wprowadzenia nowych zasad blokowania tego ostatniego. Bitcoin Cash ma wspólną historię z bitcoinem, ale obecnie handluje samodzielnie. W ciągu czterech niepełnych miesięcy kapitalizacja nowej waluty cyfrowej wyniosła prawie 27 miliardów dolarów, co jest jednym z najbardziej znaczących zysków w tak krótkim czasie. Obecnie pod względem wielkości kapitalizacji BCash utrzymuje 4 miejsce wśród wszystkich kryptowalut.

Monero

Główną cechą kryptowaluty jest największy obecnie poziom anonimowości systemu płatności. Monero został stworzony na podstawie oryginalnego protokołu CryptoNote wiosną 2014 roku. Obecnie ten rodzaj wirtualnych pieniędzy nie znajduje się w Top 10 pod względem kapitalizacji. Dlatego brak kryptowaluty w głównych rankingach zmniejsza zainteresowanie nim. Pozwala jednak zarobić na wydobyciu, nawet przy użyciu zwykłego komputera, czego od dawna nie można dokonać, wydobywając bardziej popularne rodzaje walut cyfrowych.

Dash

Lista kryptowalutKryptowaluta została wydana na początku 2014 roku pod nazwą Xcoin. Wiosną 2015 roku zaczęła nazywać się Dash. Niemal natychmiast po pojawieniu się tego rodzaju wirtualnych pieniędzy zaczął cieszyć się poważnym popytem. W dużej mierze wynika to z obecności pewnych charakterystycznych cech, z których główną jest podejmowanie decyzji o dalszym rozwoju systemu poprzez wolę wszystkich członków sieci. Taki poziom decentralizacji przed pojawieniem się Dash jeszcze nie istniał. Nic dziwnego, że cena kryptowaluty wzrosła kilkaset razy w ciągu trzech lat, a kapitalizacja wynosi prawie 4,6 miliarda, co stawia kryptowalutę na 5 miejscu pod tym względem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLitecoin – cena
Następny artykułKurs Zcash

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here