Ranking kryptowalut

Kryptowaluta to inaczej waluta elektroniczna, której obrót odbywa się wyłącznie za pośrednictwem internetu i ma charakter anonimowy – wszystko to dzięki temu, że każda transakcja z udziałem kryptowalut jest szyfrowana. Dodatkowym atutem kryptowalut jest brak pośrednika przy każdej transakcji, dzięki czemu nie musimy płacić dodatkowych prowizji za każdy przelew, a także szybkość i łatwość z jaką jesteśmy w stanie każdy przelew wykonać – to również zasługa braku pośredników, a tym samym dodatkowych autoryzacji wykonywanych przez pracowników banków.

Ranking kryptowalut

Oto ranking kryptowalut, które w ciągu ostatnich kilku lat zdobyły największą popularność i które mają szanse, podobnie jak Bitcoin, w ciągu najbliższych lat zwiększyć znacząco swoją wartość.

Zacash

Pierwszą kryptowalutą na liście będzie Zacash. Jest to waluta stworzona przez autora projektu Zerocoin: Zooko Wilcoxa-O’Hearna. Cechą wyróżniającą Zacash jest możliwość ujawniania posiadaczom kryptowaluty na częściowe ujawnianie dla nich informacji o ich transakcjach oraz o saldzie ich rachunku z kryptowalutą. Ma to duże znaczenie szczególnie jeżeli naszym kontem zainteresuje się jakiś organ podatkowy.

Ethereum

Ranking kryptowalutKolejną kryptowalutą jest Ethereum, stworzony przez programistę Vitalika Buterina. To co wyróżnia Ethereum i sprawia, że jest ciekawszy niż chociażby Bitcoin, jest to że posiada on swój własny język programowania, a także własną maszynę wirtualną: EVM. Obecnie platforma kryptowalutowa stworzony przy pomocy wirtualnej maszyny EVM jest największym tego typu systemem obliczeniowym na świecie, co samo już w sobie robi duże wrażenie.

Litecoin

Następna kryptowaluta to Litecoin. Została ona stworzona w 2011 roku przez byłego pracownika Google i nawiązuje ona mocno do Bitcoina. Ma jednak kilka istotnych różnic, na przykład czas potrzebny na wygenerowanie jednego bloku jest dla Litecoina aż cztery razy krótszy niż w przypadku Bitcoina, i wynosi zaledwie 2.5 minuty.

Monero

Ostatnią kryptowalutą na liście jest Monero. W ciągu ostatnich 6 lat od daty premiery Monero stał się jedną z bardziej skomercjalizowanych i profesjonalnych kryptowalut na świecie. Kryptowalutę wyróżnia m.in fakt bardzo wysokiej kapitalizacji rynkowej (zapewniającej bezpieczeństwo dla inwestorów), a także bardzo duży nacisk na prywatność transakcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here