Wynajem długoterminowy samochodu zamiast leasingu lub kredytu

Jeśli zależy ci na szybkiej rozbudowie firmowej floty samochodowej, z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób mógłbyś tego dokonać, aby jednocześnie nie obciążyć zanadto swojego przedsiębiorstwa pod względem finansowym. Jednym z atrakcyjnych rozwiązań, które zapewni ci ogromną wygodę bez nadmiernych wydatków, jest długoterminowy wynajem samochodów. Poznaj z nami jego wszystkie zalety.

Finansowe korzyści płynące z wynajmowania samochodów

Wynajem długoterminowy pojazdów jest rozwiązaniem, które pozwala na wypożyczenie samochodu na okres nawet kilkunastu miesięcy bądź dłużej. Dzięki temu – w przeciwieństwie do wynajmu krótkoterminowego – możliwe jest uzyskanie bardzo przystępnych stawek za wynajem floty, które często są niższe niż klasyczne koszty kredytu czy leasingu. Koszty te są bowiem wyliczane na podstawie przewidywanego zużycia auta.

Jednocześnie, koszt wynajmu z łatwością można doliczyć do stałych kosztów uzyskania przychodu. Jest to bowiem rata niezmienna, zawsze na stałym poziomie. W przeciwieństwie do obsługi auta posiadanego na własność, którego koszty utrzymania mogą znacząco różnić się w zależności od pory roku, eksploatacji czy sytuacji losowych, wynajem nie pociąga za sobą takich różnic i wzrostów. Wszystkie niezbędne czynności, w tym nawet wymiana opon, są bowiem uwzględnione w oferowanej stawce.

Pewność posiadania sprawnego sprzętu bez zmartwień o poszukiwanie dobrego mechanika

Jeśli należysz do osób, które nie mają czasu na poszukiwanie dobrego serwisu samochodowego i nie chcą martwić się o dopilnowywanie takich szczegółów, jak wymiana oleju czy zmiana kół, wynajem floty będzie dla ciebie na pewno atrakcyjną propozycją. W jego cenie znajduje się bowiem pełna obsługa serwisowa u renomowanego partnera, która nie wymaga twojego nadmiernego skupienia uwagi na tym szczególe eksploatacji pojazdu. Jedyne, co będziesz musiał zrobić, to w umówionym terminie przyprowadzić auto do warsztatu, a całą resztą zajmą się specjaliści.

Samochód na tak długo, jak długo go naprawdę potrzebujesz

Kolejną zaletą wynajmowania floty samochodowej jest możliwość uzupełnienia swojej stałej floty na dokładnie taki okres, na jaki chcemy ją zwiększyć. Dzięki temu dodatkowe koszty ponosimy tylko wówczas, gdy jednocześnie przyczynią się one do wzrostu zysków firmy. Podczas pozostałych okresów możemy zrezygnować z wynajmowania samochodów, dzięki czemu obniżymy koszty ponoszone przez przedsiębiorstwo.

To bardzo atrakcyjna wersja poszerzenia floty dla każdego, kto nie potrzebuje dużej ilości samochodów na stałe, przez co kredyt ani leasing nie są dla niego odpowiednimi opcjami. Nie pociąga za sobą konieczności przejęcia samochodów na własność, co jest niezwykle wygodne, jeśli nie będą one potrzebne i pozwala uniknąć późniejszych poszukiwań kupca na niepotrzebny już samochód.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here