sprzedaż bitcoin

Wprowadzony do obiegu pod koniec pierwszej dekady XXI wieku bitcoin z miejsca stał się obiektem spekulacji dla inwestorów dotąd skazanych na tradycyjne giełdy. Nowatorski charakter kryptowalut sprawił, że zarabianie na różnicach kursowych uzyskało zupełnie nowy wymiar. Sprzedaż bitcoin z zyskiem to cel każdego, kto założył portfel inwestorski i zakupił jednostki tej kryptowaluty.

Bitcon- charaterystyka

Bitcoin został wymyślony i wprowadzony do obiegu przez Satoshiego Nakamoto. Czy jest to pseudonim jednej osoby czy też kryje się za nim jakaś większa grupa twórców, tak naprawdę nadal nie wiadomo. Spekulacje na ten temat nie ustają ale nie ma to w zasadzie większego znaczenia. Bitcoin jest zupełne nowatorskim rozwiązaniem w sferze nie tylko płatności internetowych ale również w świecie finansów wogóle.

Przede wszystkim zachwiał naszych tradycyjnych spojrzeniem na pojęcie waluty i transakcji finansowych. Tradycyjne waluty są związane z emitentem centralnym – bankiem, który ma możliwość manipulowania kursem. W celu jego zmiany może na przykład przeprowadzić dodruk pieniądza. Tak ostatnimi czasy działał FED w USA. Bitcoin jest uwolniony od takich manipulacji a to dlatego, że nie jest powiązany z żadnym bankiem centralnym. W zasadzie decentralizacja jest jego główną cechą.

Bitcoin nie istnieje w sensie fizycznym. Nie spotkamy go w formie banknotu czy też monety. Jest zapisem cyfrowym przechowywanym na dysku. Z tego tytułu świetnie sprawdza się w płatnościach internetowych. Jednak gro transakcji przeprowadzanych na bitcoinie to czyste spekulacje, które mają na celu sprzedaż bitcoin po cenie wyższej od ceny zakupu i osiągnięcie odpowiedniego zysku.

Sprzedaż bitcoin

Transakcje spekulacyjne na bitcoinie można przeprowadzać na specjalnie dla niego dedykowanych giełdach. Jednymi z najpopularniejszych są Bitbay i Bitmarket. Platformy transakcyjne i zasady kupna i sprzedaży kryptowalut w zasadzie niewiele różnią się od sposoby w jaki handluje się akcjami czy tez walutami na rynku forex. Wszystko sprowadza się do kupna kryptowaluty po dośc niskiej cenie i sprzedaż bitcoin kiedy cena osiągnie satysfakcjonujący nas pułap. Aby podjąć decyzje, w którym momencie przeprowadzić te dwie operacje warto regularnie śledzić kurs kryptowaluty, wychwycić aktualny trend i zlokalizować dołki oraz szczyty na wykresie.

Platformy transakcyjne do krypowalut stale się rozwijają i w zasadzie już można zawierać różne rodzaje transakcji znane z tradycyjnych giełd jak na przykład automatyczny zakup określonej jednostki waluty kiedy ta osiągnie wyznaczony kurs. Można również wyznaczyć pułap, kiedy chcemy wyjść z transakcji po osiągnięciu określonej straty. To znane z giełdy zlecenie typu stop loss świetnie sprawdza się również u spekulantów bitcoinowych. Przy wyborze odpowiedniej giełdy do handlu bitcoinem warto sprawdzić jakie opłaty dodatkowe pobierane są podczas przeprowadzania transakcji. Aby nasza spekulacja miała sens nie mogą jej zbyt mocno dusić prowizje od transakcji czy też wypłaty środków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here