Kto może pomóc przy rozwodach?

Radca prawny to specjalista zajmujący się kwestiami dotyczącymi prawa – mogą to być rozwody, alimenty, czy sprawy upadłości konsumenckiej. Każda ze spraw jest istotna dla stron postępowania i ważne, aby jak najlepiej się dogadać i wynegocjować jak najlepsze warunki.

Istotny jest także adwokat – różnica jest taka, że radca prawny może wykonywać swój zawód pozostając w stosunku pracy, adwokat nie może tego robić. Wobec tego warto wpisać w wyszukiwarkę takie hasła, jak np. „Adwokat Rzeszów„, „Radca prawny w Rzeszowie”, „jaki radcy prawny w Rzeszowie się opłaci”, jakiego radcę prawnego wybrać”, „radca prawny czy adwokat – który lepszy”, aby znaleźć odpowiednią ofertę właściwego specjalistę, który zna prawo rodzinne. Trzeba więc przeanalizować sytuację i zobaczymy, który z radców prawnych, w której kancelarii wie więcej o prawie rodzinnym.

Radcy prawni muszą bowiem pamiętać, jak postępować w poszczególnych kwestiach – sprawy rozwodowe są emocjonalną kwestią dla obydwu stron – w końcu waży się kwestia rozpoczęcia życia na nowo i kolejnego rozdziału w życiu. Do takiego pozwu o rozwód osoba zainteresowana powinna dołączyć akt małżeństwa i akty urodzenia dzieci, jeżeli takie są i są niepełnoletnie. Należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację, aby radca prawny, czy adwokat mógł doradzić tak, że zadowoli to osobę poszkodowaną. Równie ważne są sprawy o alimenty, które także mają charakter emocjonalny. Jest to sprawa bardzo trudna do wykazania i wymaga świetnego specjalisty.

Innymi kwestiami są np. sprawy o upadłość konsumencką, dział spadku, czy też o podział majątku po rozwodzie. To także istotna kwestia, aby nakreślić, gdzie jest granicą między małżonkami i komu należy się, jaka suma. W kwestiach rodzinnych bardzo ważna jest też kwestia ustalenia kontaktów z dzieckiem. Jest to o tyle drażliwa sytuacja, gdyż najważniejsze jest w tym wszystkim dobro dziecka i ważne, aby nie cierpiało ono z powodu konfliktu rodziców i znaleźć takie rozwiązanie, które sprawi, że będzie ono mogło czuć więź z obojgiem rodziców, jeżeli to tylko możliwe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here