Nowa kryptowaluta – jak stworzyć samemu

We współczesnym świecie pełnym komfortowych rozwiązań mamy możliwość płacenia wieloma metodami płatności – kartą płatniczą, telefonem z aplikacją NFC praktycznie wszędzie. Na rozwój tej gałęzi miał wpływ dynamicznie rozwijający się program „Polska bezgotówkowa”.
Wśród niecodziennych metod płatności wyróżniamy także kryptowaluty, które są istniejącymi w wirtualnym świecie aktywami. Niedawno bitcoin (jedna z najbardziej znanych kryptowalut) osiągnął wartość 67000 tysięcy złotych, tutaj wiele osób zadawało pytanie nowa kryptowaluta – jak stworzyć samemu?

Czym są kryptowaluty?

Nowa kryptowaluta – jak stworzyć samemuPojęcie kryptowaluty oznacza dokładnie walutę kryptograficzną przedstawianą w umownych wartościach przechowywaną w wirtualnym systemie księgowym. Kryptowalute przechowuje się w tak zwanych portfelach – występują one w wielu formach: aplikacja na telefon, wersja web, wersja na komputery windows/mac. Bardzo ważny dla kryptowalut
jest fakt, że nie są one regulowane przez żadną instytucje bankową (oficjalnie nie są nawet zaliczane jako waluta mająca wartość). Wszystkie transakcje z wykorzystaniem kryptowalut przebiega elektronicznie. Nowa kryptowaluta – jak stworzyć samemu skoro już w tym momencie na rynku tych elektronicznych jednostek wyróżniamy ich tak wiele. Interesujący jest fakt, że osoby, które mają problemy prawno finansowe niekiedy przetrzymują swoje pieniądze na wirtualnych portfelach w postaci kryptowalut. Spowodowane jest to tym, że żadna instytucja bankowa nie ma pieczy nad kryptowalutami i nie mogą być one zajęte przez komornika.

Nowa kryptowaluta – jak stworzyć samemu?

Stworzenie nowej kryptowaluty jest czynnością łatwą, wymagającą podstawowej wiedzy w zakresie informatyki i działania rynków finansowych. W internecie dostępne są kody, na podstawie których powstał bitcoin czy litecoin. (jedne z bardziej znanych i wykorzystywanych kryptowalut). Najtrudniejszym zadaniem jest znalezienie osób chętnych do skorzystania z nowo powstałej kryptowaluty. Współcześnie jednak rynek kryptowalut jest przepełniony i stworzenie nowej może być bardzo trudne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here