W dobie internetu i czasach, kiedy człowiek „stworzył” wirtualny pieniądz, jest wielu takich, którzy zainteresowali się jego zdobyciem na różne sposoby. Jak na przykład poprzez jego zarabianie, kupno lub sprzedaż swoich produktów lub usług. Jednak aby jego pozyskanie było możliwe niezbędną rzeczą do tego, aby je wysyłać i odbierać jest portfel elektroniczny oparty na technologii blockchain. A jak wygląda portfel bitcoin po polsku?

Popularność kryptowalut

Portfel bitcoin po polskuTak jak osoba pracująca na etacie wynagrodzenie za wykonaną pracę otrzymuje drogą elektroniczną na konto bankowe w postaci przelewu. I na tej samej zasadzie działa portfel elektroniczny. Kryptowaluty wzbudziły zainteresowanie wśród ludzi z różnych grup wiekowych. Stąd w tym gronie znajdują się także osoby, które nie posiadają umiejętności w zakresie języków obcych, co odstrasza je od rynku kryptowalut. Aby umożliwić osobom, które nie znają żadnego języka obcego, rozpoczęcie przygody z kryptowalutami, niektóre portfele postanowiły wprowadzić na swoich stronach tłumaczenia co pomogło znieść tą barierę. W Polsce dla osób nie znających np. języka angielskiego potrzebny jest portfel bitcoin po polsku.

Portfel bitcoin po polsku

Obecnie nie ma „polskiego” portfela elektronicznego, stąd konieczne jest korzystanie ze spolszczeń stron, a takich portfeli jest mnóstwo. Aby korzystać z wybranego portfela należy najpierw za pomocą formularza rejestracyjnego założyć sobie konto. Potem należy postępować według instrukcji, którą otrzymamy po rejestracji i zweryfikować konto na nasze skrzynce mailowej. Panele portfeli do obsługi transakcji kryptowalutowych z natury są przejrzyste, a sposób działania bardzo intuicyjny. Od teraz możemy wysyłać i otrzymywać nasze bitcoiny. W tym momencie możemy bitcoiny zakupić lub je samemu zarobić. Jak internet wielki i szeroki sposobów na to jest cały ogrom, te przytoczone na samym początku to tylko drobny ułamek tego jakie są możliwości.

Bezpieczeństwo portfela

Ze względu na spore zainteresowanie kryptowalutami wśród zainteresowanych możliwością zarobku zawsze znajdą się tacy co będą chcieli nas oszukać albo co gorsza ukraść nasze środki z portfela. Dlatego bardzo istotne jest również dbanie o bezpieczeństwo naszego portfela. Jednym z najważniejszych zabezpieczeń jest odzyskanie konta po utracie hasła. Aby je odzyskać potrzebny nam jest „seed”, który w żadnym wypadku nie może być przechowywany na komputerze. Powinien on zostać wydrukowany i przechowywany w bezpiecznym i najlepiej tylko nam znanym miejscu. Dobrym posunięciem będzie również ustawienie weryfikacji dwu etapowej przy logowaniu za pomocą aplikacji google authenticator lub podanie swojego numeru telefonu, aby przy każdym logowaniu przychodził do nas smsem kod pin niezbędny do logowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here