Prognozy Bitcoin

Wielu inwestorów i osób zajmujących się rynkami finansowymi zastanawia się do jakiego poziomu wzrośnie wartość Bitcoina. Obecnie kształtuje się na poziomie ok. 10000$. Niektórzy eksperci jeszcze nie tak dawno temu wróżyli Bitcoinowi wzrost nawet do kilkuset tysięcy dolarów za 1 BTC! Rynek kryptowalut jest jeszcze dość niestabilny, dlatego ciężko jest dokładnie określić prognozy Bitcoin na najbliższe miesiące. Na początku istnienia tej kryptowaluty chyba nikt poza garstką zapaleńców nie wierzył że jej wartość dojdzie do takiego poziomu jaki mamy dzisiaj.

Kopanie Bitcoin

Jednym ze sposobów zdobycia Bitcoinów jest ich wydobywanie z sieci Bitcoin. Jest to potoczne określenie. Kopanie polega na udostępnianiu sieci Bitcoin mocy obliczeniowej swojego komputera. Moc ta jest wykorzystywana przez sieć do utrzymania jej stabilności oraz wykonywania wszystkich operacji. W zamian możemy otrzymać Bitcoiny. O ile oczywiście mamy na prawdę mocny sprzęt składający się z kilkunastu połączonych nowoczesnych kart graficznych.

Handel Bitcoinami

Handel Bitcoinami nie jest przeznaczony dla wszystkich. Potrzebna jest przede wszystkim elementarna wiedza na temat działania rynków finansowych czy czynników decydujących o wzrostach lub spadkach danych instrumentów finansowych. Aby nabrać tego doświadczenia można ćwiczyć na przykład na kontach demonstracyjnych, które udostępniają niektóre platformy służące do handlu Bitcoinami. Dzięki taki kontom możemy sprawdzić czy poprawnie odbieramy sygnały i analizy z rynku i na prawie żywym organizmie sprawdzić czy nasze decyzje są prawidłowe. Dopiero po kilkumiesięcznym testowaniu w przypadku osiągnięcia pozytywnych wyników możemy spróbować inwestować prawdziwe pieniądze.

Prognozy Bitcoin

Co do prognoz kursu Bitcoina na najbliższy czas to ciężko cokolwiek powiedzieć. Jeszcze kilka miesięcy temu niektórzy specjaliści szacowali, że kurs BTC wzrośnie nawet do kilkuset tysięcy dolarów. Taką opinię wyraził Ronnie Moas, założyciel Standpoint Research. Warto wspomnieć że prawie roku temu Moas przewidział wzrost wartości BTC o 500%. Po tym jak jego przewidywania się sprawdziły zaryzykował stwierdzenie że Bitcoin urośnie o kolejne 500%. Na ile są to realne przypuszczenia podparte analizą rynku a na ile próba sztucznego wywindowania ceny BTC? Nie wiadomo.

Moas uważa, że idealną strategią na inwestowanie w Bitcoina jest kupienie określonego wolumeny tej waluty a następnie dokupywanie kolejnych BTC w okresie chwilowych spadków kursu. Podobną strategię wykorzystywał przez ostatnie 15 lat kupując akcje Amazona, amerykańskiego giganta.

Większość specjalistów uważa jednak, że obecny kurs BTC to szczyt jego możliwości. Rynek krytpowalut postrzegają jako ogromną bańkę spekulacyjną i zalecają powolną ucieczkę z niego. Każdy inwestor musi sam ocenić komu w tej dyskusji uwierzyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here