Kopanie litecoin

Kryptowaluty to temat, który wszedł szturmem do powszechnej dyskusji i świadomości ekonomistów na całym świecie kilka lat temu, kiedy to bitcoin (BTC) zanotował bardzo szybki i wręcz ogromny wzrost swojej wartości, zwiększając ją w kilka miesięcy z kilku tysięcy złotych, do obecnej wartości która wynosi prawie czterdzieści tysięcy złotych.

Czym są kryptowaluty?

Kopanie litecoinCzym jest sama kryptowaluta? W sporym uproszczeniu kryptowalutą możemy nazwać każdą walutę, którą obracamy wyłącznie za pośrednictwem internetu i której przesył odbywa się dzięki szyfrowaniu, czyli wysyłaniu informacji w sposób zaszyfrowany i tajny.

Przez ostatnie 10 lat na rynek weszło bardzo dużo różnego rodzaju kryptowalut i bitcoin wcale nie był pierwszą tego typu walutą. Oczywiście zdecydowana większość z nich po kilku miesiącach okazuje się kompletnym niewypałem, dlatego też inwestowanie w kryptowaluty wiąże się zawsze ze sporym ryzykiem i można porównać je trochę z grą na giełdzie. Wahania wartości poszczególnych kryptowalut nierzadko zmieniają się nawet o kilkanaście procent w ciągu zaledwie jednego dnia. Dobrym przykładem może tu być chociażby bitcoin i jego nagły wzrost w ciągu zaledwie kilkunastu dni jeszcze kilka lat temu.

Kopanie litecoin

Ale nie samym bitcoinem człowiek żyje. Jakie inne kryptowaluty obecnie dobrze się sprzedają? Na pewno warto wymienić tu Litecoin czyli jednego z głównych konkurentów bitcoina, którego wartość jest o wiele bardziej przystępna do zakupu dla zwykłego konsumenta. Warto wspomnieć tu również o Komodo, Etherum, Monero czy Ripple.
Popularnym zjawiskiem jest też tak zwane kopanie kryptowalut. Kopanie Litecoin, Bitcoin czy Etherum może zapewnić nam stałe źródło dochodu pod warunkiem, że posiadamy mocny komputer i nie boimy się wysokich rachunków za prąd.

Kopanie kryptowaluty można porównać do wydobycia złota. Do wydobycia złota również musimy zainwestować własne pieniądze (w przypadku kryptowalut musimy zapłacić więcej za prąd), jednak wartość 1 jednostki kryptowaluty jest większa niż koszty, które trzeba ponieść, jest to więc biznes opłacalny i przynoszący stały dochód.

Kiedyś osoba, która dzięki kopaniu dodała do łańcucha blockchain dodatkowy blok otrzymywała 50 bitcoinów. Z każdym rokiem wynagrodzenie to maleje i obecnie wynosi 12.5 BTC.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here