Koparka do bitcoin

Koparka do bitcoin służy do wydobywania bitcoinów, czyli procesu zwanego fachowo miningiem, w którego trakcie tworzone są jednostki przechowujące transakcje, i łączone w łańcuch. W czasie takiego procesu ww. operacje za pomocą kryptografii są zatwierdzane, w wyniku czego kryptowaluta wprowadzana jest do obiegu rynkowego. Maszyna służąca do wydobycia to właśnie koparka do bitcoin. Jeśli myślisz o tym, żeby zostać górnikiem kryptowalut, czyli uczestnikiem ich wydobycia, pamiętaj, że cena takiej koparki do bitcoin zależy przede wszystkim od jej mocy obliczeniowej, czyli wykonania pracy polegającej na rozwiązaniu funkcji hashującej.

Koparka do bitcoin

Koparka do bitcoinNajtańsza koparka do bitcoin to koszt około 2000 zł, natomiast najdroższy sprzęt wart jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Koparka do bitcoin i jej moc nie jest jednak jedynym wyznacznikiem jej ceny. Wartość górniczych maszyn uzależniona jest również od ceny bitcoina. Jeśli cena ww. jest wysoka, to na rynku pojawia się więcej górników, tym samym zwiększa się popyt na koparki do bitcoin. Wynikiem czego ceny koparek drastycznie rosną, bo jest ich po prostu coraz mniej. Jeszcze kilka lat temu cena takiej koparki to był główny wyznacznik opłacalności wydobycia kryptowalut. Dziś nie jest już tak łatwo i trzeba się dobrze zastanowić, w jakim stopniu ta inwestycja się opłaca. W przypadku zakupu koparki jest kilka kwestii do sprawdzenia i obliczenia.

Aktualne ceny bitcoina

Aktualne ceny bitcoina, aktualne ceny prądu oraz przeładowana sieć bitcoina. Znawcy tematu doskonale wiedzą, że wydobycie zaczyna się w momencie osiągnięcia szczytowej ceny kryptowaluty, co wpływa na ilość górników i wysokie ceny koparek. Drastyczna podwyżka prądu przy pobieraniu ogromnej ilości energii przez koparkę oraz przez system chłodzący, który jest niezbędny do utrzymania koparki we właściwym stanie, nie zachęcają do inwestycji. Mniej istotną, ale równie znaczącą jest również kwestia sieci bitcoina. Im więcej jest górników w sieci, tym trudniej wykopać bitcoina, ponieważ tzw. zagadki, czyli równania matematyczne generowane przez sieć, są coraz trudniejsze do rozwiązania, a tym samym cały proces trwa znaczniej dłużej, co może już nie być tak opłacalne. Finalnie należy przeanalizować realne wydobycie bitcoina przez koparkę do bitcoin i zestawić ją z kosztami jej utrzymania co pozwala przewidzieć realny zysk z wydobycia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here