Samochód dla firmy – jak kupić go najtaniej?

0
1490

Zakup samochodu dla firmy zawsze jest istotną inwestycją, do której przedsiębiorca musi podejść z dużą uwagą. Bardzo często okazuje się, że bez odpowiedniego pojazdu firma zwyczajnie nie jest w stanie sprawnie funkcjonować.

Od zakupu takiego zależy zatem rozwój przedsiębiorstwa. Niestety, bardzo często kupienie idealnego dla firmy samochodu znacznie przekracza jej możliwości finansowe. Samochody w Polsce są z reguły dość drogie, przez co samodzielne sfinansowanie takiego zakupu może okazać się zbyt trudne. Na szczęście współczesny rynek usług bankowych może zaoferować w tej kwestii wiele rozwiązań, które będą niezwykle pomocne dla każdego przedsiębiorcy. Kredyty oraz inne usługi pozwalają na szybkie uzyskanie środków finansowych na tak istotną inwestycję.

Jeśli ktoś posiada już spory wkład własny i potrzebuje jedynie pewnej części kwoty na zakup samochodu, to dobrą propozycją będzie dla niego zwykły kredyt gotówkowy. Kredyt taki odznacza się przede wszystkim wielką prostotą. Klient nie musi przy nim załatwiać żądnych większych formalności ani nawet wykazywać, w jakim dokładnie celu chce pożyczyć pieniądze. Kredyty gotówkowe posiadają jednak pewne ograniczenia, przede wszystkim w wysokości kwoty, którą możemy pożyczyć. Może się okazać, że oferowana nam suma nie wystarczy do zakupu samochodu.

Innym typowym w takich sytuacjach rozwiązaniem jest leasing operacyjny. Usługi te cieszą się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców, którzy potrzebują środków finansowych na zakup dowolnego wyposażenia firmy, w tym również samochodu. Polega on na tym, że leasingodawca kupuje konkretną rzecz w naszym imieniu – w tym przypadku jest to wskazany przez nas pojazd – a następnie oddaje nam go w użytkowanie. Od strony prawnej samochód w leasingu operacyjnym nie jest naszą własnością. Jest to forma wypożyczenia nam pojazdu – niemniej możemy korzystać z niego bez żadnych ograniczeń. Równocześnie w ustalonych z góry ratach spłacamy całą jego wartość. Zaletą leasingu jest to, że dotyczące go oferty odznaczają się ogromnym zróżnicowaniem. Dzięki temu możemy znaleźć wśród nich mnóstwo naprawdę atrakcyjnych propozycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here