Wykopywanie Bitcoinów

W 2008 roku, kiedy pojawił się bitcoin, czyli najpopularniejsza wirtualna moneta, nikt nie podejrzewał jak ogromny sukces osiągnie. Obecnie istnieje kilkaset tysięcy różnych kryptowalut i ciągle powstają nowe. Są one jednak określane jako młodsi bracia bitcoina lub inaczej „altcoiny” i zarówno one jak i najmocniejsze bitociny mają swoje wzloty i upadki. Nie brakuje jednak zwolenników, którzy chętnie inwestują swoje tradycyjne pieniądze w zakup tych wirtualnych. Na przestrzeni lat wielu inwestorów zostało dzięki nim milionerami, ponieważ bitcoin zwiększał swoją wartość kilkusetkrotnie w ekspresowym tempie. Obecnie za jednego btc trzeba zapłacić średnio 10 000 USD.

Wykopywanie Bitcoinów

Wykopywanie BitcoinówCzęsto osoby, które próbują swoich sił w handlu bitcoinami i zarabiają na zmianach ich kursów, zaczynają myśleć o kolejnym etapie przygody z tą kryptowalutą, jakim jest wykopywanie bitcoinów. Nie jest to nic innego jak rozwiązywanie bardzo skomplikowanych zadań kryptograficznych mających na calu wytworzenie nowej jednostki BTC. Bitcoin posiada samoregulujący się algorytm, który stopniowo zwiększa poziom skomplikowania tychże zadań, a tym samym i czas kopania. Na początku wystarczały do tego dobre komputery domowe, ponieważ chodziło o to, aby waluta weszła do obiegu. Obecnie komputer z bardzo dobrym procesorem, potrzebowałby około 300 tysięcy lat na rozwiązanie zadania kryptograficznego, a więc wydaje się to być praktycznie niemożliwe dla zwykłego pojedynczego obywatela.

Już dawno laptopy, czy domowe PC odeszły w zapomnienie jeśli chodzi o koparki bitcoinowe

Obecnie inwestuje się w wyspecjalizowane, dedykowane do tego celu systemy ASIC. Jeśli chcemy zainwestować w zakup takiej koparki powinniśmy przekalkulować, czy to się nam opłaci, czyli po jakim czasie wyjdziemy z tej inwestycji na czysto. Do kalkulacji powinniśmy doliczyć również wysokie rachunki za prąd, a także wziąć pod uwagę utrudnienia sieciowe. Górnictwo cyfrowe, a inaczej Mining wymaga pewnego ryzyka i poświęceń finansowych. Najwięksi entuzjaści tworzą profesjonalne kopalnie składające się z kilkunastu, kilkudziesięciu, a nawet kilkuset kart graficznych. W Polsce jedna z największych kopalni wykorzystuje aż 1000 kart graficznych.

Kopanie bitcoinów przyciąga wielu zwolenników, z uwagi na to, że jest to świetny sposób na niezależny handel, poza kontrolą banków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here