Wykres Bitcoin

Inwestowanie w bitcoin nie jest nowym zjawiskiem. Od wielu lat jest to instrument finansowy, który nie rzadko pozwalał na osiągnięcie ogromnych zysków. Nie jeden inwestor, który zakupił niewielką ilość bitcoinów na początku historii tej kryptowaluty, został milionerem w niezwykle krótkim czasie i bez żadnego wysiłku. Czy ten czas już minął? Zdecydowanie nie. Handel bitcoinami nadal może być solidnym źródłem dochodu. Jednak perspektywa niebotycznych profitów nie powinna nas nigdy zaślepiać. Pomimo, że osiągnięcie zysku jest możliwe, równie prawdopodobna jest strata i z tym smutnym faktem trzeba się liczyć. Wahania kursu bitcoina bywają ponadprzeciętnie duże w porównaniu do innych instrumentów finansowych, zarówno jeśli chodzi o wzrost wartości, jak i o załamania.

Stąd ryzyko inwestycji w bitcoin również jest niemałe

Oczywiście, aby zarobić na bitcoinach wcale nie musimy ich kupować taniej i sprzedawać drożej. Jest jeszcze druga możliwość, możemy bitcoiny wydobywać. Mimo że ta metoda fundamentalnie różni się od zwykłego kupna i sprzedaży, podstawowy problem pozostaje taki sam. Wydobywanie bitcoinów to poważna inwestycja obłożona równie niebagatelnym ryzykiem. Musimy być w stanie przewidzieć, czy koszt drogich urządzeń i energii elektrycznej zwróci się nam, kiedy wymienimy bitcoiny na złotówki albo inną walutę.

Wykres Bitcoin

Wykres BitcoinTak więc w każdym wypadku, jeśli tylko zamierzamy zainwestować nasze pieniądze w bitcoiny, będzie nam zależało na poznaniu przyszłego kursu tej kryptowaluty. Oczywiście nigdy nie będzie to możliwe ze stuprocentową pewnością. Zawsze należy liczyć się z możliwością straty, jednak żeby takie ryzyko zniwelować do minimum w sukurs przychodzą stworzone w tym celu narzędzia. Najważniejsze z nich to wykres bitcoin, czy też wykres zmian jego dotychczasowego kursu w stosunku do innej waluty. To właśnie na podstawie takiego wykresu, posługując się metodami analizy technicznej jesteśmy w stanie zwiększyć nasze szanse w prognozowaniu przyszłych cen bitcoina.

W przypadku kryptowalut zastosowanie mają te same techniki, których używa się na innych rynkach, takich jak giełdy papierów wartościowych, czy FOREX. Na wykresie bitcoin możemy znaleźć podobne formacje i odczytać sygnały, które pomogą nam w skutecznym inwestowaniu na tym wymagającym, ale też dającym spore możliwości, rynku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here