Bitcoin - zarabianie

Rosnąca popularność internetu, brak stabilności tradycyjnych walut oraz kryzys ekonomiczny doprowadziły do powstania kryptowalut – nowości na rynku finansowym. Jedną z najpopularniejszych kryptowalut jest powstały u schyłku poprzedniej dekady Bitcoin (BTC). Obecna wartość Bitcoina przekroczyła już 30.000 PLN. Nie jest więc niczym zaskakującym fakt, że coraz więcej Polaków stara się zgłębić temat zarabiania Bitcoinów. Wielu sądzi, że do zarabiania Bitcoinów wystarczy komputer podłączony do internetu. Nic bardziej mylnego. Bitcoin – zarabianie to dużo bardziej złożony temat.

Bitcoin – zarabianie

Kopanie Bitcoinów

Bitcoin to nic innego jak ciąg cyfr zapisanych na nośniku. Aby taki ciąg wygenerować potrzebna jest duża moc obliczeniowa. Potocznie nazywa się to kopaniem, a sprzęt do tego specjalnie przystosowany – koparką.

Aby wykopywać Bitcoiny nie wystarczy zwykły domowy pecet czy laptop używany do pracy i gier. W miningu, bo tak również nazywane jest wykopywanie Bitcoinów, bardzo ważna jest moc obliczeniowa. Komputer, który cały czas pracuje na maksimum swoich możliwości pobiera bardzo dużo prądu i generuje dużo ciepła.

Komputery przeznaczone do miningu są zazwyczaj wyposażone w dużą ilość zaawansowanych technologicznie kart graficznych oraz profesjonalny system chłodzący. Sprzęt działający 24h/dobę szybciej się zużywa a co za tym idzie w trakcie pracy koparki niektóre podzespoły trzeba na bieżąco wymieniać. Jednak przy odpowiedniej organizacji pracy i optymalizacji jest to wciąż opłacalne. Musimy się także przygotować na solidne rachunki za prąd.

Handel Bitcoinami

Innym sposobem zarobku na Bitcoinach jest handlowanie nimi na internetowych giełdach kryptowalut. Polega to obserwowaniu wahań rynkowych oraz czytaniu wiadomości związanych z wydarzeniami na rynku Bitcoin. Mając taką wiedzę wiemy, w którym momencie kupić Bitcoiny za optymalną cenę i kiedy sprzedać je uzyskując satysfakcjonujący nas zysk. Kursy Bitcoina są dość dynamiczne dzięki czemu obserwując rynek możemy w krótkim czasie dość znacznie zwiększyć wartość swojego portfela inwestycyjnego.

Nie jest to jednak metoda polecana dla początkujących inwestorów chcących zarobić swoje pierwsze Bitcoiny. Doświadczenie wielu osób wskazuje, że początkujący często szybko tracą spore sumy nie mając odpowiedniego przygotowania do przeprowadzania inwestycji. Sygnały z rynku są często przez nich źle interpretowane. Kupują kryptowaluty nie wtedy, gdy jest szybka szansa na wzrost kursu. Dla takich osób pomocne są, przynajmniej na początku, konta demo oferowane przez większość internetowych giełd. Operując wirtualną gotówką uczymy się mechanizmu działania rynku i po kilku miesiącach takiej „zabawy” możemy spróbować swoich sł\ił na realnym rynku i spróbować zarobić swoje pierwsze Bitcoiny.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here